بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520892 تاریخ : 1399/07/16-09:39:46
,15,
جاسوسی انگلیس و فرانسه از کاربران مشروط شد

جاسوسی انگلیس و فرانسه از کاربران مشروط شد

طبق حکم دادگاه عالی اتحادیه اروپا، جاسوسان انگلیسی و فرانسوی در صورتی می توانند به اطلاعات شخصی کاربران اینترنت و تلفن همراه دسترسی پیدا کنند که تهدید جدی برای امنیت ملی وجود داشته باشد.

به گزارش بانک و صنعت، در حکمی که مورد استقبال مدافعان حقوق شهروندی قرار گرفت، دیوان عالی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ اعلام کرد قوانین این بلوک اقدامات گسترده ای که اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت را وادار می کنند انتقال کلی و بی رویه یا نگهداری ترافیک اطلاعات و محل دیتای کاربران را انجام دهند، ممنوع می کند. با این حال در وضعیتی که یک کشور عضو اتحادیه اروپا با تهدید جدی برای امنیت ملی مواجه است، دولت می تواند الزامات مربوط به تضمین محرمانگی ارتباطات الکترونیکی را کنار بگذارد.

دو گروه مدافع حقوق شهروندی در شکایتهای جداگانه ای، اقدامات دولت انگلیس و فرانسه را نقض حقوق اساسی شمرده و در دیوان عالی به چالش کشیده بودند.

حکم اخیر دیوان عالی جدیدترین پرونده در مجموعه پرونده هایی است که هدف آنها محدود کردن حق مقامات برای جاسوسی از شهروندان بوده است. بر اساس حکمی که در سال 2014 از سوی دیوان عالی اتحادیه اروپا صادر شد، مقرراتی که شرکتهای اینترنت و تلفن را ملزم می کردند مجموعه گسترده ای از اطلاعات مشترکانشان را نگه دارند، لغو شدند.

پرونده سال 2014 زمینه را برای سالها چالش مقررات مذکور از جمله مقررات انگلیس در زمینه نگهداری دیتا که قضات اتحادیه اروپا علیه آن رای دادند، فراهم کرد. این احکام نگرانیهایی را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد محروم شدن مقامات از یک قدرت مهم برای حفظ امنیت ملی و مبارزه با تروریسم برانگیخت.

دادگاههای ملی در انگلیس، بلژیک و فرانسه که به دنبال دستورالعمل قضات اتحادیه اروپا بودند، اکنون ممکن است تصمیمات الزام آور دادگاه اتحادیه اروپا را در قضاوتهای نهایی هر کدام از این پرونده ها اعمال کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اگرچه انگلیس از اتحادیه اروپا جدا شده است، ولی تا زمانی که دوره گذر تا پایان سال تمام نشده است، مشمول احکام دیوان عالی این بلوک می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران