تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514308 تاریخ : 1399/03/24-14:04:16
,8,
ثروت عمومی با بورس در حال شکل گیری است

ثروت عمومی با بورس در حال شکل گیری است

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا گفت: روزانه بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی ها به بازار سرمایه تزریق می شود، یعنی یک ثروت عمومی برای تمامی اقشار جامعه در حال شکل گرفتن است.

به گزارش بانک و صنعت، کمال خانزاده مدیرعامل کارگزاری ملل پویا با اشاره به رشد شاخص طی چند ماه اخیر گفت: برنامه های دولت در جهت رشد و عمق دهی به بازار سرمایه همچنین تامین مالی پروژه های خود یکی از مهمترین عوامل دخیل در رشد شاخص است.

وی ادامه داد: از طرفی بازارهای موازی در رکود کامل به سر می برند و تنها بازار فعال، بورس است که روزانه نقدینگی جدیدی حدود 2 هزار میلیارد تومان از سوی حقیقی ها را به خود می بیند. همچنین این بازار شفافیت و نقدشوندگی بالایی دارد که مردم با اعتماد به آن وارد این بازار حرفه ای می شوند؛ به بیان دیگر باید گفت یک ثروت عمومی برای تمامی اقشار جامعه در حال شکل گرفتن است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آزاد سازی سهام عدالت بیان کرد: آزاد سازی سهام عدالت به یکباره امکان پذیر نیست و بازه زمانی یک تا دو ساله را می طلبد، اما در نهایت این اقدام فرصتی مناسب برای رشد ادامه دار قیمت سهام شرکت ها و آشنایی بیشتر صاحبان سهام عدالت با بازار سرمایه است.

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا اظهار کرد: فرصتی استثنایی پس از چند دهه برای بازار سرمایه فراهم شده و مردم به این بازار برگشتند، همچنین این موضوع باعث هدایت پول به بورس شده است؛ از سوی دیگر شرکت ها دریافتند که به راحتی با هزینه کم می توانند تامین مالی های خود را انجام دهند. از سوی دیگر، انتظار می رود نهادهای تصمیمی گیر، امکان حضور شرکت های جدید در بازار سرمایه را تسهیل کنند.

خانزاده در خصوص سرعت رشد قیمت سهام گفت: سرعت رشد قیمت سهام کمی بالا است؛ چرا که باید متناسب با عملکرد شرکت ها نوسان قیمتی شکل بگیرد که به نظر می رسد چنین مطابقتی برای برخی سهم ها وجود ندارد؛ لذا نهادناظر باید شرایط یا مقررات فوری در این خصوص وضع کند تا قیمت ها بی رویه رشد نکند. در این بین، سرمایه گذاران نیز باید با آگاهی کامل، اقدام به خرید و فروش سهام کرده و از توجه به شایعات یا توصیه افراد ناآگاه بپرهیزند. بلکه باید ضمن توجه به نحوه فعالیت شرکت ، سهام بنیادی را انتخاب کرد و دیدی بلندمدت در سرمایه گذاری داشتارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران