صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516416 تاریخ : 1399/04/31-16:25:54
,10028,
ثبت 530 هزار ازدواج در سال 98/تهیه جهیزیه توسط خیرین ازدواج

مدیرکل توسعه اجتماعی جوانان اعلام کرد؛

ثبت 530 هزار ازدواج در سال 98/تهیه جهیزیه توسط خیرین ازدواج

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان، گفت: سال گذشته 530 هزار و 225 مورد ازدواج و 174 هزار و 831 مورد طلاق در کشور رخ داده است.

به گزارش بانک و صنعت، اعظم کریمی، روز سه شنبه در نشست خبری آنلاین و مجازی هفته ازدواج، افزود: محور اصلی برنامه های هفته ازدواج امسال استفاده از ظرفیت خیرین ازدواج با راه اندازی پویش (ازدواج جوانان با همراهی خیرین) است و به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور هیچ برنامه ای به شکل حضوری و همایش برگزار نخواهد شد و تاکید داریم استان های ما از برگزاری برنامه های نمادین و بدون خروجی دوری کنند.

وی در خصوص فعالیت مجامع ملی خیرین ازدواج، گفت: از سال گذشته با راه اندازی مجامع خیرین ازدواج در کشور تلاش کردیم از مشارکت های مردمی و خیرین در امر ازدواج استفاده کنیم و آنها را به سمت این عمل خداپسندانه سوق دهیم که خوشبختانه با همکاری وزارت کشور قرار است مجمع ملی ازدواج جوانان ثبت شود تا کمک ها به موقع جمع آوری و به دست جوانان نیازمند برسد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به تهیه جهیزیه توسط مجامع خیرین ازدواج استان ها، عنوان کرد: یکی از مهم ترین فعالیت های مجمع ملی خیرین ازدواج، تهیه جهیزیه است که ما تاکید فراوان بر خرید کالای ایرانی داریم. این اقلام توسط مجامع استانی خیرین بر اساس پایش ها تهیه و از طریق نهادهای حمایتی بین زوجین نیازمند تقسیم می شود.

وی در خصوص ارائه مشاوره به جوانان در فضای مجازی، گفت: یکی دیگر از اقدامات ما در هفته ازدواج، آسیب شناسی به صورت میدانی است که قرار است روانشناسان و جامعه شناسان با حضور در برنامه های مختلف صدا و سیما این مسائل را آسیب شناسی و همچنین کلاس های آموزشی در فضای مجازی برگزار کنند.

کریمی به جشنواره ازدواج اقوام ایرانی اشاره کرد و افزود: این جشنواره هم امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد و هدف آن احیا و معرفی آیین های ساده ازدواج اقوام است که رو به فراموشی است.

وی تصریح کرد: فراخوانی در حوزه ساخت فیلم کوتاه با موضوع ازدواج منتشر کردیم که قرار است در بستر فضای مجازی منتشر شود و آثار منتخب معرفی شوند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی با اشاره به راه اندازی کمپین مشاوره رایگان در هفته ازدواج، گفت: در پی اجرایی شدن کمپین مشاوره رایگان قرار است بیش از 350 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده زیر نظر وزارت ورزش و جوانان، به مشاوره رایگان زوجینی که در 5 سال اول زندگی خود هستند بپردازند. افراد با مراجعه به سایت وزارت ورزش و جوانان می توانند نام، آدرس و شماره تماس مراکز را به تفکیک استان ها مشاهده کنند.

وی با اشاره به آمار طلاق و ازدواج در سال گذشته، افزود: طبق آماری که ثبت احوال در اختیار ما قرار داده است، سال گذشته 530 هزار و 225 مورد ازدواج و 174 هزار و 831 مورد طلاق در کشور رخ داده است که باید توجه داشت طلاق ها لزوماً مربوط به ازدواج های سال گذشته نبوده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در پایان به نامگذاری روزهای هفته ازدواج پرداخت و گفت: اول تا هفتم مرداد به عنوان هفته ازدواج نامگذاری شده است که روزهای آن عبارتند از: اول مرداد روز جوانان، ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان و مشارکت خیرین، 2 مرداد روز جوانان، تشکیل خانواده متعالی بر اساس سنت الهی، 3 مرداد روز جوانان، ازدواج و تقویت و ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی، 4 مرداد روز جوانان، فرهنگ سازی مشاوره ازدواج و انتخاب آگاهانه، 5 مرداد روز جوانان، ترویج ارزش های متعالی و سنت های پسندیده ازدواج، 6 مرداد روز ازدواج، فرزندآوری، جامعه جوان، سالم، پویا و بالنده، 7 مرداد روز جوانان، حفظ سنت ها و ارزش های اسلامی، عفاف و تحکیم بنیاد خانواده خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران