در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517023 تاریخ : 1399/05/11-11:43:04
,17,
ثبت نام دستگاه های قاچاق استخراج رمز ارز از 25 مرداد

معاون وزیر صمت اعلام کرد:

ثبت نام دستگاه های قاچاق استخراج رمز ارز از 25 مرداد

معاون وزیر صمت گفت: برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، به افراد یک ماه فرصت داده می شود تا دستگاه های ماینر را که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می شود، به صورت خوداظهاری اعلام کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در سومین جلسه کمیته نظارت بر فعالیت استخراج رمز ارز که با حضور رئیس دفتر بررسی اقتصادی مقام معظم رهبری و نماینده سایر دستگاه های مرتبط برگزار شد، گفت: به دلیل اینکه درگذشته فرآیند استخراج رمز ارزها قانونی نبود تعدادی دستگاه به صورت قاچاق وارد شده و در حال حاضر مشکلاتی برای فعالان این صنعت به وجود آورده است. لذا با مساعدت هیأت وزیران، این مشکل مرتفع می شود.

وی افزود: از 25 مرداد در سامانه بهین یاب امکان ثبت دستگاه ها به مدت یک ماه فراهم می شود و این امکان وجود خواهد داشت که با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت آنها قانونی شود و از آن پس دستگاه هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده و در این سامانه ثبت نشده باشد، قاچاق محسوب می شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعداد 624 جواز تأسیس برای استخراج رمز ارز صادرشده و 15 واحد در مرحله درخواست صدور پروانه بهره برداری هستند که 2 واحد از این تعداد، پروانه بهره برداری دریافت کرده اند. پیش بینی می شود با اجرای طرح خود اظهاری تعداد واحدهای دارای پروانه افزایش یابد.

زرندی همچنین تأکید کرد: مدل سازی برای استفاده از رمز ارزها در واردات کالا را دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم در شرایط کمبود ارز، رابطه بین واردات با استفاده از رمز ارزها را مهیا کنیم، برای کشور سودمند خواهد بود.

زرندی گفت: در دنیا، نقش رمز ارزها در تجارت خارجی پررنگ است و براساس برخی آمارها ارزش بازار کل رمزارزها در دنیا حدود 300 میلیارد دلار برآورد می شود، لذا باید ما هم در این زمینه فعالانه عمل کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 115
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران