جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517368 تاریخ : 1399/05/15-12:40:34
,17,
ثبت جهانی نشانه جغرافیایی فرش دستباف برای 14 منطقه

رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد:

ثبت جهانی نشانه جغرافیایی فرش دستباف برای 14 منطقه

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: ثبت طرح و نقشه برای 240 اثر، ثبت جهانی نشانه جغرافیایی فرش دستباف برای 14 منطقه و ثبت ملی نشانه جغرافیایی فرش دستباف برای 13 منطقه از مهمترین اقدامات در دولت دوازدهم در حوزه فرش دستباف بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرح ناز رافع با بیان این مطلب، افزود: در دولت دوازدهم ایجاد زنجیره تامین مواد اولیه فرش دستباف در منطقه محروم مراوه تپه در استان گلستان آغاز شد.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به بخش خصوصی، ادامه داد: از ظرفیت بخش خصوصی برای راه اندازی ستاد راهبری فرش دستباف و استفاده از توان آن ها در کمیسیون های تخصصی بهره گیری شد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران اضافه کرد: در دولت دوازدهم برای راه اندازی شتاب دهنده تخصصی فرش دستباف در 6 استان برنامه ریزی و هماهنگی های لازم به عمل آمد.

رافع بیان کرد: همچنین 7 طرح تحقیقاتی مطالعاتی در حوزه شناخت مواد اولیه، دار و ابزار، رنگرزی، طرح و نقش، تاریخ شفاهی فرش دستباف، چله کشی و چله دوانی و مکانیزم فنی بافت در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و... انجام شد.

اعطای 16 فقره تسهیلات کمک های فنی و اعتباری برای ایجاد مجتمع متمرکز قالی بافی

وی اعطای 16 فقره تسهیلات کمک های فنی و اعتباری را از دیگر اقدامات دانست و گفت: این کمک ها در مجموع با اعتبار 24 هزار و 112 میلیون ریال از سال 92 تا سال 95 برای ایجاد مجتمع متمرکز قالی بافی اعطا شد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران در پایان بیان کرد: حمایت از طرح های دانشجویی در 19 طرح تخصصی، برگزاری یک دوره آموزشی آشنایی دبیران کاردانش با فرش دستباف و برگزاری 4 دوره المپیاد های فرش دستباف از دیگر اقدامات بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران