در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512039 تاریخ : 1399/02/13-14:23:29
,5,4,
ثبت بیشترین افزایش تولید 30 سال گذشته اوپک در آوریل

ثبت بیشترین افزایش تولید 30 سال گذشته اوپک در آوریل

اعضای اوپک در ماه آوریل و همزمان با تداوم جنگ قیمتی در بازارهای جهانی، بیشترین افزایش تولید ماهانه را از سپتامبر 1990 میلادی ثبت کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از بلومبرگ، افزایش تولید ماهانه نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در آوریل 2020 طی 30 سال گذشته بی سابقه بوده است، زیرا تولیدکنندگان بزرگ بازارهای جهانی برای سهم گیری در بازارهای آسیب دیده از بحران ویروس کرونا در تقابل بودند.

تازه ترین بررسی ماهانه بلومبرگ نشان می دهد جنگ قیمتی عربستان و روسیه، سبب شد ریاض، قدرتمندترین عضو اوپک، در آوریل 2020 بیش از 11 میلیون بشکه در روز نفت تولید کند.

اگرچه ریاض و مسکو، اواسط آوریل (24 فروردین ماه) در دهمین نشست وزارتی فوق العاده اعضای ائتلاف اوپک پلاس توافق کردند تولید اوپک و متحدانش از کم ماه مه به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش دهند، سعودی ها با وجود سقوط بی سابقه تقاضای جهانی و بالا رفتن سطح ذخیره سازی ها، در ادامه ماه آوریل همچنان مقدار تولید خود را در سطح بالا نگه داشتند.

محاسبات بلومبرگ نشان می دهد افزایش تولید عربستان در این زمان، اوپک را با مازاد عرضه بیشتری روبه رو کرد، جنگ قیمتی کوتاه مدت، حدود 100 میلیون بشکه نفت دیگر را به بازاری که با مشکل مازاد عرضه روبه روست، افزود.

داده های بلومبرگ نشان می دهد تولید اوپک در ماه آوریل یک میلیون و 700 هزار بشکه افزایش یافته است که این مقدار افزایش تولید ماهانه از سپتامبر سال 1990 میلادی بی سابقه بوده است.

این در حالی است که عربستان، پس از فشارهای زیاد متحدانش در واشینگتن، تغییر روش داد و وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیر عضو اوپک در دهمین نشست فوق العاده خود از طریق وبینار در 12 آوریل (24 فروردین ماه) متعهد شدند تولید روزانه خود را از دیروز (جمعه، 12 اردیبهشت ماه) 9 میلیون و 700 هزار بشکه در ماه های مه و ژوئن کاهش دهند.

سعودی ها در اواخر ماه آوریل، آماده سازی برای توافق جدید را به تعویق انداختند و در آوریل میانگین تولید روزانه 11 میلیون و 400 هزار بشکه را ثبت کردند.

کویت و نیجریه پیش از آغاز زمان اجرایی شدن توافق اوپک پلاس، کاهش تولید خود را آغاز کردند، کمبود مشتری و حجم ذخیره سازی آنها را وادار به کاهش تولید کرد.

کاهش روزانه 9 میلیون و 700 هزار بشکه ای اوپک پلاس، احتمال دارد کمکی به مشکل تضعیف شدید تقاضا نکند، صنعت نفت جهان در حال تعطیل شدن ناگهانی میدان های نفتی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 141
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران