در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512291 تاریخ : 1399/02/16-14:25:45
,11,
تکمیل اسکله های نفتی بندر شهیدرجایی/آغاز بارگیری نفتکشها؛ بزودی

معاون وزیر راه خبر داد:

تکمیل اسکله های نفتی بندر شهیدرجایی/آغاز بارگیری نفتکشها؛ بزودی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پروژه اسکله های نفتی بندر شهید رجایی با تلاش خوبی در حال اجراست و در بازه زمانی تعیین شده طی سال جاری تکمیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در بازدید از پروژه های بندر شهید رجایی بندرعباس، افزود: تکمیل دو پروژه فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله های نفتی بندر شهید رجایی به عنوان دو هدف اصلی سال جهش تولید در این بندر محسوب می شوند.

وی ادامه داد: در بازدید امروز آخرین وضعیت و روند اجرای پروژه های یاد شده بررسی شد تا در صورت نیاز جهت رفع موانع و مشکلات آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: فاز سوم توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی با وضعیت مناسب کارگاه بر اساس زمانبندی تعیین شده در حال اجراست و پیش بینی می کنیم تا پیش از پایان سال جاری در این فاز 900 متر اسکله و پسکرانه به بهره برداری برسد.

راستاد تصریح کرد: پروژه اسکله های نفتی نیز با تلاش خوبی در حال اجراست و در بازه زمانی تعیین شده طی سال جاری تکمیل خواهد شد.

وی گفت: به واسطه اجرای این دو پروژه تحول جدی در ظرفیت بندر شهید رجایی در زمینه فعالیت های تخلیه و بارگیری کانتینری و نفتی را شاهد خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به تعامل مناسب سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن برای توسعه حمل و نقل چند وجهی در بندر شهید رجایی اشاره کرد و بیان داشت: با این تعامل میزان حمل و نقل کالا و محموله ها از طریق ریل در بندر شهید رجایی افزایش یافته و موجب ارتباط بدون واسطه حمل و نقل دریایی و ریلی شده است.

راستاد خاطرنشان کرد: دو مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن، عزم و اراده جدی برای توسعه این تعاملات و همکاری ها را دارند و در حال حاضر بر روی حمل و نقل کالاهای اساسی تمرکز شده و به مرور در راستای سیاست های کلان کشور تلاش می کنیم تا حمل و نقل ریلی سهم حداکثری را در جابجایی کالا در بندر شهید رجایی داشته باشد.

تخلیه و بارگیری 5.8 میلیون تن کالا طی 45 روز نخست سال جاری در بندر شهید رجایی

اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات مجموعه بنادر استان از ابتدای سال 99 تاکنون، اظهار داشت: طی 45 روز نخست سال جاری 5.8 میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری و جابجا شده است.

وی افزود: بخش عمده ای از این کالاها صادراتی و بالغ بر 500 هزار تن نیز شامل کالاهای اساسی بوده است و همچنین با همکاری دو مجموعه بنادر و گمرک، رکورد خوبی در ترخیص کالاهای بهداشتی با توجه به نیاز امروز کشور در بندر شهید رجایی به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام پروژه ها و فعالیت ها و عملیات های مختلف تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا در بندر شهید رجایی با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دارد تا اهداف سال جهش تولید را محقق کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران