در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517223 تاریخ : 1399/05/13-14:17:37
,8,
تکذیب خروج سایپا از صندوق های ETF

تکذیب خروج سایپا از صندوق های ETF

معاون سازمان خصوصی سازی خبر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق های ETF را تکذیب کرد.

به گزارش بانک و صنعت، از دقایقی قبل خبری در فضایی مجازی مبنی بر خروج سهام شرکت خودروسازی سایپا از صندوق های ETF مطرح شده است، این موضوع زمینه نگرانی سهامداران سایپا را به دلیل افت احتمالی سهام این شرکت در بورس را فراهم کرده است.

در این زمینه حسن علایی معاون سازمان خصوصی سازی افزود: سومین مرحله از عرضه صندوق های ETF با برخی از مشکلات اجرایی همراه است که درصدد رفع هر چه زودتر آن هستیم.

علایی خاطرنشان کرد: عرضه سهام این شرکت ها از طریق صندوق های ETF در بورس تصویب قانون و مصوبه هیات وزیران است، به همین دلیل عرضه آنها باید به طور حتم امسال در بورس انجام شود.

یکی از برنامه های مهم پیش روی دولت برای بازار سهام، عرضه صندوق های قابل معامله (ETF) به بورس است که بسیاری از کارشناسان معتقدند این اقدام دولت در کنار دیگر حمایت هایی که صورت گرفته می تواند در ارتباط با عمق بخشیدن به معاملات بازار و جهش قیمت سهام شرکت های دیگر تاثیرگذار باشد و این صندوق ها با هدف دسترسی اکثریت مردم به بازار سرمایه و ارتقای وضعیت اقتصادی خانواده ها از سوی دولت عرضه خواهد شد.

با توجه به چنین تصمیمی، پذیره نویسی نخستین مرحله واگذاری سهام دولتی در قالب صندوق های قابل معامله بورسی که شامل سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات و دو بیمه البرز و اتکایی بود از روز یکشنبه (14 اردیبهشت) آغاز و تا ساعت 16 (31 اردیبهشت) ادامه داشت که با استقبال نزدیک به سه و نیم میلیون سهامدار روبرو شد و تاکنون بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) در بورس است.

طبق صحبت های انجام شده، مرحله دوم از صندوق های ETF با سهام پالایشی ها تا پایان تابستان و مرحله سوم آن که شامل سهام خودرو و فلزی ها است در آذر ماه عرضه خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران