در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515017 تاریخ : 1399/04/05-17:43:09
,11,
توییت مدیرعامل سازمان بنادر پس از تحریم پنج ناخدای نفتکش  توسط وزارت خزانه داری آمریکا

توییت مدیرعامل سازمان بنادر پس از تحریم پنج ناخدای نفتکش توسط وزارت خزانه داری آمریکا

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پس از اقدام وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر تحریم پنج ناخدای نفتکش های دخیل در انتقال بنزین ایران به ونزوئلا توییت کرد.

به گزارش بانک و صنعت، در متن توییت محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پس از اقدام وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر تحریم پنج ناخدای نفتکش های دخیل در انتقال بنزین ایران به ونزوئلا آمده است که متاسفانه همزمان با روز دریانوردی، آمریکا نام 5 ناخدای ایرانی کشتی های تجاری را به لیست تحریم های خود اضافه کرد، آنها هیچ کاری به جز انجام وظایف معمول خود، بر روی کشتی های حمل کننده قانونی کالا در دریا، انجام نداده اند، ضمن اینکه در سفر دریایی اخیر توسط آمریکا تهدید شده بودند.

گفتنی است، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که نام 5 ناخدای ایرانی که سکاندار نفتکش های حامل 1,5 میلیون بشکه سوخت به ونزوئلا بوده اند به اتهام نقض تحریم های دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به فهرست افراد تحت تحریم دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه افزوده شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود از «علی دانایی کنارسری»، «محسن گوهردهی»، «علیرضا رهنورد»، «رضا وزیری» و «حمیدرضا یحیی زاده» به عنوان 5 ناخدایی که از امروز هدف تحریم های یکجانبه دولت آمریکا قرار گرفته اند، نام برده است.

هفته گذشته سردار سرلشکر باقری؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در نشستی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در جریان اعزام نفتکش های ایرانی حامل سوخت به ونزوئلا، آمریکا در ابتدا از طریق تطمیع ناخدا و کادر فرماندهی نفتکش ها و سپس از طریق تهدید آنها به دنبال ناکام گذاشتن مأموریت این نفتکش ها بوده است، اما در نهایت راه به جایی نبرده است.

چنین اقداماتی از سوی دولت آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ناخدا و کادر فرماندهی کشتی های ایرانی، مسبوق به سابقه است. اوایل سپتامبر گذشته (اواسط شهریورماه 98) نشریه انگلیسی فایننشال تایمز در گزارشی فاش کرد که یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا با ارسال پیامی به «آکلیش کومار» ناخدای نفتکش ایرانی «آدریان دریا 1» و ارائه پیشنهاد مالی گزاف به وی سعی کرده است این ناخدای هندی تبار را برای هدایت نفتکش آدریان دریا به منطقه ای مناسب برای توقیف نفتکش راضی کند اما مقاومت ناخدا آکلیش کومار در برابر این خواسته درنهایت باعث تحریمش از سوی وزارت خزانه داری آمریکا شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 133
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران