جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519390 تاریخ : 1399/06/23-15:22:54
,17,
تولید 70 درصد محصول ناخالص داخلی کشور توسط 10 استان

سال 98 تحقق یافت؛

تولید 70 درصد محصول ناخالص داخلی کشور توسط 10 استان

مرکز آمار اعلام کرد که سال گذشته بیش از 70 درصد محصول ناخالص داخلی در استان های تهران، خوزستان، اصفهان، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، مازندران، البرز و کرمان تولید شده است.

به گزارش بانک و صنعت، حساب های منطقه ای بر اساس تعاریف، مفاهیم، اصول و روش های محاسباتی و استانداردهای سیستم حساب های ملی سازمان ملل (SNA 2008) و هماهنگ و سازگار با حساب های ملی تهیه می شود.

محاسبه حساب تولید استان های کشور از سال 1373 در دستور کار مرکز آمار ایران قرار گرفته و اولین حساب منطقه ای برای همه استان های کشور در سال 1379 تهیه شود.

نیاز به در دست داشتن اطلاعات به هنگام، با توجه به رویدادهای تأثیرگذار در اقتصاد کشورها سبب شده است که اغلب کشورها به تولید حساب های زودرس (از جمله حساب های ملی فصلی) اقدام کنند.

برپایه نتایج به دست آمده، در سال 1398 بیش از 70 درصد محصول ناخالص داخلی در استان های تهران، خوزستان، اصفهان، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، مازندران، البرز و کرمان تولید شده است.

استان های مازندران و فارس به ترتیب با 8.36 و 7.81 درصد بیشترین سهم تولید گروه کشاورزی در کشور را به خود اختصاص داده اند.

در گروه صنعت که شامل بخش های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است، استان های خوزستان و بوشهر بیشترین سهم ها را دارند.

در گروه خدمات استان تهران با 41.33 واحد با اختلاف زیاد بیشترین سهم ارش افزوده را داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران