صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520132 تاریخ : 1399/07/05-11:15:02
,13,
تولید 600 هزارتن کود فسفاته در داخل کشور کلید خورد

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی:

تولید 600 هزارتن کود فسفاته در داخل کشور کلید خورد

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیاز سالانه کشور به کود فسفاته را 600 هزار تن اعلام کرد و گفت: با تحویل خاک فسفات به شرکت های تولیدکننده، خودکفایی این نوع کود در کشور کلید خورده است.

به گزارش بانک و صنعت، حمید رسولی درباره تحولات مهم اخیر در زمینه خودکفائی انواع کودهای کشاورزی در کشور، افزود: نخستین محموله خاک فسفات برای تولید کود سوپر فسفات ساده در چارچوب قراردادهای کارمزدی بین شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی و هشت شرکت معتبر داخلی تولید کننده کودهای فسفاته تحویل داده شده است.

وی اظهارداشت: به زودی تولید کود سوپرفسفات ساده آغاز و در اختیار کشاورزان کشور قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح کرد: با توجه به میزان بالای نیاز کشور به کودهای فسفاته، تامین خاک فسفات از منابع داخلی و خارجی به طور همزمان در دستور کار قرار گرفته است.

پیش از این نیز مجری طرح خودکفائی کودهای کشاورزی از بسته شدن قراردادی چهارجانبه خبر داده بود که بر اساس آن، در سال جاری با همکاری بانک صنعت معدن و گروهی از تولیدکنندگان داخلی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و تامین کننده داخلی خاک فسفات، قرار است مقدار 500 هزار تن خاک فسفات از منابع داخلی تامین و برای تولید کود به تولیدکنندگان داخلی کودهای فسفاته تحویل داده شود.

از اواخر خرداد امسال، اقدامات متنوعی برای خودکفایی و داخلی سازی انواع کودهای کشاورزی انجام شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران