جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520663 تاریخ : 1399/07/13-10:05:54
,5,
تولید 14 میلیارد متر مکعب گاز از فاز 12 پارس جنوبی

در 6 ماهه اول سال جاری محقق شد؛

تولید 14 میلیارد متر مکعب گاز از فاز 12 پارس جنوبی

مدیر فاز 12 پارس جنوبی گفت: پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در 6 ماهه ابتدای سال جاری که یک ماه آن به تعمیرات اختصاص یافته، موفق به تولید حدود 14 میلیارد متر مکعب گاز شده است.

به گزارش بانک و صنعت، سید محمد مهدی هاشمی با بیان اینکه این پالایشگاه در شرایط مناسب عملیاتی آماده ورود به زمستان است، اظهار داشت: پالایشگاه نهم به عنوان اولین پالایشگاه مجتمع، تعمیرات اساسی سال جاری را با وجود بیماری کرونا و با بهترین شرایط به پایان رساند.

وی با بیان اینکه تعمیرات سال جاری فاز 12 توسط پیمانکار کاملا بومی و نیروهای منطقه انجام شده است، افزود: برنامه تعمیراتی در زمان مقرر انجام و کیفیت پیمانکار تعمیرات نیز در مقایسه با سال های گذشته بسیار مطلوب ارزیابی شد.

هاشمی با اشاره به وضعیت مناسب واحدهای مختلف پالایشگاه نهم ادامه داد: در حال حاضر تمام واحدهای فاز 12 در شرایط مطلوب در حال تولید محصولات و بهره برداری هستند و در 6 ماهه ابتدایی سال جاری که یک ماه آن به تعمیرات اختصاص یافته این فاز موفق به تولید حدود 14 هزار میلیون متر مکعب گاز شده است.

وی در ادامه در خصوص میزان گوگرد تولید پالایشگاه نهم گفت: این پالایشگاه در بازه 6 ماهه سال جاری موفق به تولید بیش از 47 هزار و 200 تن گوگرد شده است.

به گزارش ایرنا، مطابق اظهارات مسوولین وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران، ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی از 280 میلیون مترمکعب در سال 91، به 750 میلیون مترمکعب تا پایان امسال خواهد رسید.

در همین زمینه نیز، گازرسانی به روستاها با توسعه پارس جنوبی انجام شده است. جمعیت روستایی تحت پوشش گازرسانی در سال 92، 14 هزار روستا بودند و اکنون از مرز 30 هزار روستا عبور کرده و تا پایان سال به بیش از 32 هزار روستا می رسد.

از طرف دیگر ارزش افزوده ایجاد شده به دلیل جایگزینی مصرف گاز به جای سوخت مایع دستاورد ارزشمند دیگری به واسطه تولید گاز در پارس جنوبی است. تا چند سال پیش به دلیل کمبود گاز مصرف سوخت مایع بالا بود. به گفته وزیر نفت در سال 92 نیروگاه ها 27 میلیارد لیتر سوخت مایع مصرف کردند، اما این عدد در سال های اخیر، به یک سوم تقلیل یافت و به 9 میلیارد لیتر رسید که این مقدار باز هم، کمتر می شود.

از سوی دیگر، صادرات گاز نیز با افزایش تولید گاز پارس جنوبی، 90 درصد افزایش یافته است، ایران هم اکنون به طور میانگین روزانه حدود 80 میلیون مترمکعب گاز صادر می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 113
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران