صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521046 تاریخ : 1399/07/19-17:58:35
,17,
تولید گسترده ماسک های پارچه ای قابل شست و شو در دستور کار

معاون وزیر صنعت و رییس سازمان حمایت اعلام کرد

تولید گسترده ماسک های پارچه ای قابل شست و شو در دستور کار

با اتخاذ تمهیدات لازم مقرر شد برای مقابله با ویروس کرونا ماسک های پارچه ای تولید شود که لایه داخلی یا همان ملت بلون آن قابل تعویض و بدنه آن قابل شستشو باشد و حتما مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

به گزارش بانک و صنعت، در نشست هم اندیشی که اخیرا پیش پیرامون تامین مواد اولیه و نحوه توزیع ماسک پارچه ای با حضور تولیدکنندگان ماسک و معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت و برگزار شد، موضوعات مختلف پیرامون تولید ماسک پارچه ای با لایه داخلی ملت بلون بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.

معاون وزیر و رییس سازمان حمایت در رابطه به مسائل مطرح شده در جلسه این سازمان با تولیدکنندگان ماسک گفت: با توجه به ضرورت در اختیار گذاشتن ماسک ارزان قیمت و مناسب برای کلیه اقشار جامعه علی الخصوص جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد، جلسه ای با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف، کمیته امداد، بازرسی نهاد ریاست جمهوری، اتحادیه تولید و فروش پوشاک و دیگر دستگاه های مرتبط در محل این سازمان برگزار شد. در این جلسه پیشنهاد شد تا ماسک هایی با استاندارهای مورد تایید مراجع ذیصلاح و با قابلیت استفاده زمانی چند برابر، تولید و در اختیار اقشار کم درآمد جامعه قرار گیرد.

وی با ارایه توضیحاتی در مورد مواد بکار رفته در ساخت این ماسک ها خاطر نشان کرد: با اتخاذ تمهیدات لازم مقرر شد برای مقابله با ویروس کرونا ماسک های پارچه ای تولید شود که لایه داخلی یا همون ملت بلون آن قابل تعویض و بدنه آن قابل شستشو باشد و حتما مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

تابش با بیان اینکه عرضه فراوان ماسک های پارچه ای و قابل شستشو که مورد تایید وزارت بهداشت نیز باشند می تواند موجب کاهش هزینه خانوار ها شود، گفت: براین اساس مقرر شد، نمونه کارهای تولیدی از ماسک پارچه ای جدید با رعایت استانداردهای لازم حداکثر تا هفته آینده تهیه، ارائه و استعلام های فنی لازم در خصوص میزان ایمنی و استاندارد بودن پارچه های مذکور و نحوه استفاده از آن از سازمان غذا و دارو، معاونت امور صنایع، سازمان انرژی اتمی و دیگر سازمان های متولی این امر اخذ شود.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همچنین از افزایش ظرفیت تولید ماسک پارچه ای از سوی اصناف خبر داد و با بیان اینکه نگرانی از بابت تامین نیست، تصریح کرد: در شرایط خاصی قرار داریم و این شرایط نیاز به اتخاذ تصمیمات خاص نیز دارد لذا امیدوارم بتوانیم با همدلی و همکاری تمامی واحدهای تولیدی و نهادهای مرتبط، با افزایش ظرفیت تولید، به راحتی این ماسک های پارچه ای در دسترس عموم مردم و اقشار مختلف جامعه قرار گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران