جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518276 تاریخ : 1399/06/03-11:00:02
,17,
تولید کنندگان ماسک موظف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت ایران هستند

از اول شهریور ماه

تولید کنندگان ماسک موظف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت ایران هستند

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام کرد که کلیه واحدهای تولید کننده ماسک اعم از (صنعتی و صنفی) دارای تاییدیه وزارت بهداشت، از اول شهریور موظف به ثبت نام و درج اطلاعات واحد تولیدی خود در سامانه جامع تجارت ایران هستند.

به گزارش بانک و صنعت، مجتبی شیر قاضی اظهار کرد: واحدهای تولیدی باید عملکرد دریافت مواد اولیه و فروش ماسک خود را به صورت مستمر در سامانه به آدرس www.ntsw.ir ثبت کنند. همچنین مواداولیه تولید ماسک (ملت بلون) فقط در اختیار واحدهای تولید کننده تایید شده در سامانه قرار می گیرد.

شیر قاضی با بیان اینکه اولین جلسه مدیریت جامع مواد اولیه تولید ماسک در سازمان صمت استان تهران باحضور جمعی از مسئولان و تولید کنندگان ماسک در سطح استان برگزار شد، تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد درصورت مشاهده فعالیت واحدهای تولیدی خارج از سامانه مذکور و عرضه ماسک خارج از شبکه، از طریق معاونت بازرسی و نظارت با آن واحد متخلف حسب ضوابط و مقررات برخورد قانونی شود.

ادارات، دستگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای برای دریافت ماسک به اتاق اصناف مراجعه کنند

همچنین به گفته معاون امور بازرگانی سازمان صمت تهران، کلیه ادارات، دستگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای جهت تهیه ماسک مورد نیاز خود با ارائه درخواست کتبی باید به اتاق اصناف تهران مراجعه کنند.

وی درپایان خاطرنشان کرد: کلیه واحدهای تولیدکننده مکلف به رعایت قیمت های مصوب ستاد لجستیک مقابله با کرونا شامل ماسک سه لایه صنعتی 1500 تومان و ماسک سه لایه صنفی(کارگاهی) 1300 هستند که در صورت مشاهده تخلف مراتب از طریق بازرسی و نظارت سازمان متبوع مطابق ضوابط و مقررات رفتار خواهد شد.

طبق اعلام مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صمت قیمت ماسک در داروخانه ها، فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های اینترنتی باید 1300 تومان و در سوپرمارکت ها، خواربارفروشی ها ایستگاه های مترو و اتوبوس 1500 تومان باشد، اما مشاهدات میدانی هم نشان می دهد حداقل قیمت ماسک در داروخانه ها معمولاً 2000 تومان است و حتی 2500 و 3000 تومان هم فروخته می شود. البته وزارت صمت اواخر تیر ماه وعده داده بود که با سیستمی شدن فرآیند تولید و توزیع ماسک، اگر تخلف هر یک از شبکه های تولید و توزیع احراز شود، سهمیه مواد اولیه آنها قطع می شود که این روند می تواند مانع از گران فروشی ماسک شود. در نهایت 13 مردادماه اعلام شد که همه واحدهای تولید و توزیع ماسک موظفند فرایندهای مرتبط با تولید یا عرضه ماسک را در سامانه جامع تجارت یا سامانه ussd ثبت کنند.

درباره علت رعایت نشدن نرخ مصوب ماسک در داروخانه ها، اخیرا نایب رئیس انجمن داروسازان تهران هم گفته که ماسک سه لایه پرستاری صنعتی با قیمت مصوب دولتی در داروخانه ها پیدا نمی شود، اما همان برندهایی که ماسک صنعتی تولید می کنند، اقلام شان در بازار آزاد به وفور یافت می شود که این ماسک ها را بدون فاکتور و با قیمت بالای 2000 تومان به داروخانه ارائه می کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران