جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522948 تاریخ : 1399/09/09-14:24:08
,5,
تولید پتروشیمی نوری به 108 درصد ظرفیت اسمی رسید

تولید پتروشیمی نوری به 108 درصد ظرفیت اسمی رسید

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری، شیوع ویروس کرونا را بر تولید محصولات این شرکت بی تأثیر دانست و گفت: این مجتمع در هشت ماه امسال، هشت درصد بیشتر از ظرفیت اسمی و 15 درصد بالاتر از برنامه تولید داشته است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از شانا، تقی صانعی امروز (یکشنبه، نهم آذرماه) در نشست خبری از طریق ویدیوکنفرانس، با اعلام خبر تصویب افزایش سرمایه این شرکت از 3 هزار میلیارد ریال به 9 هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته اظهار کرد: نوری در هشت ماه سال 99، هشت درصد بالاتر از ظرفیت اسمی و 15 درصد بیشتر از برنامه پیش بینی شده تولید داشته است.

وی با اشاره به اینکه این افزایش سرمایه صرف تأمین مالی بخشی از پروژه هنگام خواهد شد، افزود: واحد آمونیاک پروژه هنگام سال 1400 و واحد اوره آن سال 1401 راه اندازی می شود و به دلیل موقعیت مکانی پروژه هنگام در کنار اسلکه، قیمت تمام شده صادرات محصولات این واحد به طور نسبی کمتر از واحدهای دیگر خواهد بود و حاشیه سود مطلوبی برای نوری خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر افزایش نرخ خوراک در سال های آینده ادامه داد: نرخ خوراک تابعی از قیمت جهانی نفت است و قیمت محصولات و قیمت خوراک متناسب با هم است و به بازار نفت در آینده بستگی دارد.

صانعی درباره پروژه به صفر رساندن سوزاندن گازهای مشعل پتروشیمی نوری گفت: خوشبختانه مناقصه این پروژه برگزار و برنده مشخص شده است، در دو هفته آینده این پروژه آغاز می شود و طی 26 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی، ظرفیت تولید پتروشیمی نوری را حدود 4.5 میلیون تن دانست و تصریح کرد: از ابتدای راه اندازی 60 درصد محصولات این مجتمع صادراتی بوده است و در سال 99 نیز به دلیل افزایش مصرف داخل حدود 55 درصد محصولات صادر شده است. اولویت پوشش نیاز داخل و پس از آن صادرات مازاد محصولات است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری درباره تأثیر شیوع ویروس کرونا بر عملکرد مجتمع افزود: این شرکت به تبعیت از قوانین منطقه، همه پروتکل های بهداشتی را اجرا می کند و کرونا تأثیری بر تولید این شرکت نداشته است.

صانعی به بررسی چند پروژه توسعه ای جدید در واحد پژوهش و فناوری پتروشیمی نوری اشاره کرد و گفت: در صورت اقتصادی بودن این پروژه ها اعلام خواهند شد.

وی در توضیح دلیل کاهش هزینه های فروش شرکت پتروشیمی نوری اظهار کرد: افزایش حجم صادرات و به دنبال آن کاهش هزینه حمل و مدیریت شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس سبب کاهش هزینه های این شرکت شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 107
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران