صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518933 تاریخ : 1399/06/15-14:50:05
,5,4,
تولید نفت روسیه افزایش یافت

در ماه اوت؛

تولید نفت روسیه افزایش یافت

تسهیل توافق کاهش تولید اوپک پلاس سبب شد تولید نفت روسیه در ماه اوت افزایش یابد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، برخی داده ها و منابع نشان دادند تسهیل توافق کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس (تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت-اوپک) سبب شد تولید نفت و میعانات گازی روسیه در ماه اوت افزایش یابد. این مسئله بیانگر این است که روسیه می تواند حتی بدون برنامه از پیشین تعیین شده برای حفر چاه های جدید، به سرعت برداشت نفت از میدان های خود را احیا کند.

روسیه که در کنار عربستان و آمریکا، در میان سه کشور عمده نفتی جهان قرار دارد، به دلیل توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به اوپک پلاس، در تولید نفت محدودیت دارد.

خبرگزاری اینترفکس به نقل از داده های وزارت انرژی روسیه گزارش داد: مسکو در ماه گذشته میلادی 41 میلیون و 700 میلیون تن معادل 9 میلیون و 860 هزار بشکه در روز نفت و میعانات گازی تولید کرده که نسبت به سطح تولید ماه ژوئیه پنج درصد افزایش داشته است.

این افزایش تولید به دنبال تسهیل توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس از روزانه 9 میلیون و 700 هزار بشکه به 7 میلیون و 700 هزار بشکه در روز انجام شد.

این توافق شامل تولید میعانات گازی روسیه که به طور میانگین روزانه حدود 700 تا 800 هزار بشکه است، نمی شود. بر اساس توافق اوپک پلاس سهمیه تولید نفت مسکو اکنون 9 میلیون بشکه در روز است، بنابراین تازه ترین داده ها حکایت از آن دارد که روسیه ماه گذشته اندکی بیش از سهمیه خود نفت تولید کرده است.

مدیران روسنفت و لوک اویل، دو شرکت عمده نفتی روسیه اعلام کردند در ماه گذشته نسبت به ماه ژوئیه به ترتیب 235 هزار بشکه در روز و 60 هزار بشکه در روز تولید خود را افزایش داده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران