صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518832 تاریخ : 1399/06/12-17:41:58
,5,
تولید نفت اوپک پلاس افزایش یافت

برای دومین ماه پیاپی؛

تولید نفت اوپک پلاس افزایش یافت

تسهیل توافق کاهش تولید نفت اعضای ائتلاف اوپک پلاس سبب شد تولید آنها در ماه اوت امسال برای دومین ماه پیاپی افزایش یابد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، بررسی ها نشان داد آغاز بهبود اقتصاد جهانی و تقاضای نفت پس از بیماری همه گیر ویروس کرونا سبب تسهیل کاهش عرضه تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک پلاس شد و تولید نفت اوپک در ماه اوت حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش یافت.

این بررسی نشان داد که 13 عضو اوپک در ماه اوت به طور میانگین 24 میلیون و 270 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده اند، یعنی تولید این سازمان نسبت به ماه ژوئیه 950 هزار بشکه در روز افزایش یافته و نسبت به پایین ترین سطح تولید سه دهه گذشته در ماه ژوئن افزایش بیشتری داشته است.

کاهش محدودیت های اعمال شده برای مهار کرونا و کاهش عرضه ائتلاف اوپک پلاس به بهبود قیمت نفت کمک کرد و قیمت نفت از پایین ترین سطح آن در 21 سال اخیر یعنی 16 دلار برای هر بشکه بهبود یافت و به 46 دلار برای هر بشکه رسید. با وجود این، افزایش نگرانی از موج دوم ویروس کرونا افزایش قیمت را محدود کرده و سبب افزایش توجه به اوپک شده است.

یکی از نمایندگان اوپک گفت: اکنون ما در شرایط بهتری هستیم، اما بهبودی کامل هنوز حاصل نشده است.

وی افزود: باید به نظارت دقیق بر شرایط بازار و ویروس کرونا ادامه دهیم.

پس از آنکه ویروس کرونا سبب تضعیف یک سوم تقاضای نفت شد، کشورهای عضو اوپک پلاس تصمیم گرفتند از ابتدای ماه مه 9 میلیون و 700 هزار بشکه در روز، معادل 10 درصد عرضه جهانی، از تولید نفت خود بکاهند. قرار شد این کاهش تولید از ابتدای ماه اوت به 7 میلیون و 700 هزار بشکه در روز تسهیل شود که سهم اوپک از این کاهش تولید 4 میلیون 868 هزار بشکه در روز است.

سطح پایبندی کشورهای اوپک به این توافق در ماه اوت 99 درصد و در ماه ژوئیه 95 درصد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 149
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران