در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517848 تاریخ : 1399/05/25-15:23:16
,25,
تولید مس شیلی از زمان همه گیری کرونا برای نخستین بار در ماه ژوئن کاهش یافت

تولید مس شیلی از زمان همه گیری کرونا برای نخستین بار در ماه ژوئن کاهش یافت

طبق داده های منتشر شده از سوی سازمان آمار دولتی شیلی (INE) تولید مس این کشور برای نخستین بار، از زمانی که ویروس کرونای جدید در این بزرگ ترین سرزمین تولیدکننده فلز سرخ شایع شد، در ماه ژوئن با 0.6 درصد افت به 472 هزار و 172 تن تنزل یافت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، در این میان، تولید کارخانجات این کشور واقع در امریکای جنوبی، به گفته همین سازمان، در ماه ژوئن که اوج گرفتن ابتلا به این بیماری اقتصاد شیلی را زیر ضربات خود گرفت 8.3 درصد کاهش داشت.

تولید مس این کشور تاکنون تنها نقطه درخشان در اقتصاد آن بوده چراکه شرکت های معدنکاری با به کارگیری صرفاً کارکنان اصلی به استخراج و فرآوری این فلز ادامه دادند. آن ها تمام پیش بینی ها را بی اثر کردند و باعث شدند که شیلی از همسایه اش، پرو که شاهد کاهش تولید مس خود در اثر همه گیری کووید 19 بود، پیشی گیرد.

با وجود این، ناظران صنعت مس هشدار داده بودند که این کشور با کارکنان کاهش یافته و روند روبه رشد ابتلا به کووید 19 نمی تواند تولیدش را خیلی طولانی حفظ کند. شیلی با رقم بالای 350 هزار مبتلا و بیش از 9300 جانباخته، از جمله کشورهایی در امریکای لاتین است که بیشترین ضربه را از این ویروس خورده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران