سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 453162 تاریخ : 1398/01/27-16:21:21
,11,21,
تولید مسکن تنها راهکار پایدار ساماندهی بازار مسکن است

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛

تولید مسکن تنها راهکار پایدار ساماندهی بازار مسکن است

قلی‌ الله‌قلی‌زاده، با بیان اینکه نمی‌توان با اقداماتی مانند افزایش تسهیلات مسکن زمینه را برای بهبود بازار املاک فراهم کرد، گفت: افزایش تولید مسکن تنها راهکار پایدار ساماندهی بازار مسکن است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، قلی‌ الله ‌‌قلی‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با پیش‌بینی تحولات بازار مسکن اظهار کرد: در شرایط کنونی بازار مسکن متأثر از بخش های مختلف اقتصادی است، از این رو وضعیت اقتصادی کنونی، نوسانات قیمتی ارز و سایر مولفه‌ها در وضعیت بازار مسکن تأثیر می‌گذارد که اجتناب ناپذیر است.

وی با انتقاد از راهکار برخی کارشناسان مبنی بر اینکه افزایش تسهیلات مسکن نسخه‌ای برای درمان وضعیت بازار مسکن است، افزود: به نظر من در این شرایط افزایش تسهیلات مسکن در بهبود وضعیت بازار ملک موثر نیست، زیرا در وضعیت کنونی اقتصادی، اگر حتی چهار برابر میزان فعلی، تسهیلات مسکن پرداخت شود، تنها می توان خانه ای با قیمت سال قبل را خریداری کرد. این در حالی است که افزایش سقف تسهیلات بدون آنکه درآمد اقتصادی خانوارها تقویت شود موثر نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا تا زمانی که ساختار اقتصادی کشور اصلاح نشود، نمی‌توان با اقداماتی مانند افزایش تسهیلات مسکن زمینه را برای بهبود بازار املاک فراهم کرد.

الله‌قلی‌زاده همچنین با انتقاد از اعتبارات کلان برای حمایت از پیمانکاران غیر فعال بخش خصوصی، گفت: آنچه که دولت باید در پی عملیاتی کردن آن باشد این است که اعتبارات لازم را برای حمایت از بخش خصوصی جهت تولید و عرضه مسکن هزینه کند که در این شرایط قطعا شاهد بهبود وضعیت بازار مسکن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با افزایش تولید مسکن، عرضه و تقاضا به تعادل می‌رسند و این تنها راهکار پایدار ساماندهی بازار مسکن است، گفت: دولت باید با استفاده از تجربیات گذشته از ورود مستقیم به ساخت مسکن اجتناب کند و این وظیفه را به عهده انبوه‌سازان بگذارد چراکه دولت باید نقش تسهیل‌گری خود را ایفا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: بنابراین این موضوع باید به جد مورد توجه قرار گیرد، که مسکن سازی نباید دولتی باشد زیرا در گذشته شاهد اجرای پروژه‌های دولتی مانند مسکن مهر در کشور بودیم که مشکلاتی را در این عرصه ایجاد کرد و در حال حاضر یک بار مالی را به دولت تحمیل کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهترین راهکار حمایت از بخش خصوصی، تولید مسکن با کیفیت و ارزان با ورود نقش تسهیل‌گری دولت است، تاکید کرد: در شرایط کنونی دولت به دنبال اجرای پروژه مسکن ارزان است به این صورت که زمین با قیمت مناسب به پیمانکاران داده شود تا با نظارت مستقیم دولت، مساکن با قیمت مناسب به دست مصرف‌کنندگان برسد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس از هر نوع ایده یا سیاست کارگشا برای برون رفت بازار مسکن از رکود حمایت لازم را به عمل خواهد آورد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 211
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه