تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514310 تاریخ : 1399/03/24-14:10:17
,5,
تولید مستمر محصول در پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه

مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ خبر داد

تولید مستمر محصول در پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه

مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ گفت: مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه با تولید مستمر و پایدار خود ظرفیت تولید محصولات پتروشمی کشور را در سال جهش تولید افزایش می دهد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرضیه شاهدایی با اشاره به تولید مستمر و پایدار پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه اظهار کرد: آیین افتتاح رسمی این واحد متانولی با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 650 هزار تن به زودی برگزار خواهد شد.

وی با قدردانی از عملکرد موفق مدیران پیشین و کارکنان شرکت پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه برای تکمیل طرح، تصریح کرد: این طرح با زمان بندی استاندارد پس از انجام فاینانس در مدت چهار سال اجرا و به مدار تولید وارد شده است. رعایت استانداردهای اچ اس یی منجر به ثبت 14 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه در طول اجرای این طرح شده است.

مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ به تأثیر تحریم ها بر مجتمع های تولیدی و طرح های پتروشیمی اشاره کرد و افزود: اجرای طرح پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به دلیل تحریم ها با برخی مشکلات همراه شد و تعدادی از سازندگان تجهیزات در زمان راه اندازی همکاری لازم را نکردند، اما این طرح با همت و همکاری متخصصان داخلی شرکت و منطقه ویژه اقتصادی پارس به ویژه همکاران در شرکت پتروشیمی مروارید راه اندازی شده است.

شاهدایی تأکید کرد: با اطمینان باید بگویم اگر الزام اخذ 50 درصد تجهیزات و مهندسی مشاور از محل ارائه فاینانس نبود، 80 درصد این طرح به طور کامل با توانمندی های موجود در کشور انجام می شد.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه هم اکنون تولید در پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به صورت مستمر در حال انجام است، گفت: این واحد سالانه به 178276 نرمال مترمکعب در ساعت گاز طبیعی و 65729 نرمال مترمکعب در ساعت اکسیژن به عنوان خوراک نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت پتروفرهنگ با اشاره به اینکه هم اکنون بازار متانول در داخل کشور اشباع شده است و اغلب این واحدها، واحدهای صادراتی هستند، اظهار کرد: در صورت اعلام نیاز کشور به این محصول، به طور حتم اولویت با تأمین داخل خواهد بود، ضمن اینکه تکمیل زنجیره تولید متانول با هدف افزایش ارزش افزوده در دستور کار این شرکت قرار دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران