در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521321 تاریخ : 1399/07/23-14:11:27
,13,
تولید محصولات گواهی شده در راستای تأمین امنیت غذایی کشور

یک مقام مسئول اعلام کرد:

تولید محصولات گواهی شده در راستای تأمین امنیت غذایی کشور

مشاور وزیر جهاد گفت: از سال 98 تولید محصولات گواهی شده در کشور به صورت رسمی و با ایجاد سامانه سِرگانیک شروع شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سعید سعادت مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر وزارتی در وبینار روز جهانی غذا، گفت: تعریف سازمان فائو از امنیت غذایی، دسترسی پایدار همه آحاد جامعه به غذای کافی، ایمن و مغزی در تمام اوقات شبانه روز است.

وی افزود: علاوه بر اهمیت تولید، همه آحاد جامعه باید دسترسی پایدار به غذا داشته باشند، همچنین تولید غذای ایمن و مغذی مسئله مهم دیگری است که باید به آن توجه شود.

سعادت تصریح کرد: آمارها نشان می دهد 18.5 میلیون هکتار از اراضی کشور قابل کشت است که حدود 8 میلیون هکتار از این اراضی آبی است و بیش از 90 درصد از تولید در این 8 میلیون هکتار انجام می شود.

وی افزود: از این میزان 6.8 میلیون هکتار و بالغ بر 80 درصد از آن با محدودیت شوری، گچی بودن، کمبود مواد آلی، عمق خاک، بافت و آهکی بودن مواجه هستند و تنها 1.2 میلیون هکتار از اراضی بدون محدودیت هستند، بنابراین برای تولید محصولات کشاورزی فشار زیادی به منابع خاکی وارد می شود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: از 18.5 میلیون هکتار اراضی کشاورزی، بیش از 120 میلیون تن محصول تولید می شودکه نشان دهنده میزان کمیت تولیدات محصولات کشاورزی در کشور است.

سعادت در رابطه با تولید محصولات گواهی شده عنوان کرد: در زمان تولید محصولات گواهی شده، مدیریت به گونه ای است که پس از تولید، محصول فاقد باقیمانده سموم و آفت کش بوده، میزان آلاینده و نیترات مطابق با استاندارهای موجود و همچنین تحت نظارت و دارای شناسنامه قابل ردیابی است و امنیت غذایی جامعه را تأمین می کند.

وی با اشاره به این که وزارت جهاد کشاورزی وظیفه امنیت غذایی را برعهده دارد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی در راستای تولید کمی، نقش خود را علی رغم محدودیت ها به خوبی انجام داده و در بحث کیفیت همراه و همگام با وزارت بهداشت و سازمان استاندارد ایران پیش رفته است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی افزود: از سال 98 تولید محصولات گواهی شده در کشور به صورت رسمی و با ایجاد سامانه سِرگانیک شروع شده و امیدواریم با همکاری سایر بخش های مرتبط با تولید، فرآیند تولید محصولات گواهی شده راه خود را پیدا کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران