از جیب آینده طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 466107 تاریخ : 1398/03/22-11:53:49
,11,
تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل ونقل ریلی است

مدیرعامل راه اهن:

تولید لکوموتیو باری و سوزن دو دستاورد مهم صنعت حمل ونقل ریلی است

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت تولید لکوموتیو با برند ملی و سوزن راه اهن از دستاوردهای مهم متخصصان و دست‌اندرکاران حمل و نقل ریلی کشور است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران سعید رسولی عصر سه شنبه در مراسم رونمایی از لکوموتیو باری مپ 24 شرکت مپنا و سوزن راه اهن که باحضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد افزود: همه تلاش شرکت راه آهن کاهش و قطع وابستگی کشور به خرید تجهیزات صنعت حمل و نقل از کشورهای خارجی است.

مدیر عامل راه اهن یادآور شد: حضور وزیر راه و شهرسازی برای رونمایی از این دو دستاورد مهم صنعت حمل و نقل ریلی کشور بدون شک باعث دلگرمی تمام دست اندرکاران حمل و نقل ریلی کشور است.
وی تاکید کرد : هم اکنون شش دستگاه از این لکوموتیو در حال سیر در شبکه است و هفتمین دستگاه آن به زودی در شبکه کار خود را آغاز می‌کند و هشتمین دستگاه در شرکت مپنا در حال تست های فنی است و مقرر شده با حمایت‌های راه‌آهن 40 دستگاه از این لکوموتیو امسال در شرکت مپنا تولید شود .
این لکوموتیو با هدف ساخت و تولید لکوموتیو های باری کاملاً با شرایط آب و هوایی ایران طراحی شده و در تمام خطوط ریلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران قابل بهره برداری است.
لکوموتیو باری مپ 24 دارای 3 هزار و 300 اسب بخار قدرت است و مجهز به یک دستگاه موتور دیزل 16 سیلندر توربوشارژ است و جزو خانواده لکوموتیوهای دیزل الکتریک محسوب می شود.
6 دستگاه لکوموتیو باری مپ 24 پس از اخذ تاییدیه های فنی از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در خطوط ریلی کشور در حال سیر و بهره‌برداری است و بزودی این لکوموتیو نیز وارد خطوط ریلی کشور خواهد شد . تمام سازه های مورد نیاز این لکوموتیو از جمله طراحی، ساخت سیستم های کنترل ، ترمز الکترونیک پنوماتیک، کابین بوژی و تست های استاتیک آن در شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا انجام شده و می تواند تا 105 کیلومتر بر ساعت در خطوط ریلی کشور نسبت به جابجایی بار اقدام کند.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 148
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه