تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521135 تاریخ : 1399/07/21-10:11:36
,25,
تولید شمش آلومینیوم همچنان در مدار رشد

نیمه نخست 99 ثبت شد؛

تولید شمش آلومینیوم همچنان در مدار رشد

تولید شمش آلومینیوم توسط پنج واحد تولیدی کشور در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 71 درصدی را نسبت به مدت مشابه ثبت کرد و به رقم 211 هزار و 779 تن رسید.

به گزارش بانک و صنعت، برپایه جداول آماری مجموعه های ایرالکو(اراک)، هرمزال و المهدی (بندرعباس)، سالکو (لامرد- فارس) و آلومینای ایران (جاجرم - خراسان شمالی) در شهریورماه امسال مجموع تولید واحد های یاد شده به رقم 36 هزار و 866 تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته افزایش بازدهی 84 درصدی را نشان می دهد.

بررسی عملکرد واحد های یاد شده در دوره 6 ماهه امسال حاکی است، بیشترین رشد تولید شمش آلومینیوم مربوط به آلومینای ایران (جاجرم) با رقم 287 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال است.

همچنین بیشترین میزان تولید در دوره این گزارش مربوط به ایرالکو (اراک) با رقم 95 هزار و 723 تن ثبت شد که هفت درصد بیش از عملکرد 6 ماهه نخست پارسال بود و 45.1 درصد کل تولید را نیز به خود اختصاص داد.

علاوه براین در شهریور ماه 99 نیز آلومینای ایران بیشترین رشد تولید را با افزایش 224 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته به نام خود ثبت کرد.

بالاترین میزان تولید شهریورماه هم مربوط به ایرالکو (اراک) با رقم 15 هزار و 413 تن ثبت شد که رشد 16 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته دارد.

تولید 121.6 هزار تن پودر آلومینا

تولید پودرآلومینا در تنها واحد تولیدی کشور در جاجرم خراسان شمالی، به رقم 121 هزار و 691 تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش چهار درصدی دارد.

ضمن اینکه تولید شهریورماه این واحد نیز با افزایش چهار درصدی نسبت به شهریورماه پارسال به رقم 19 هزار و 98 تن رسید.

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماهه نخست امسال به رقم دو میلیارد و 176 میلیون دلار رسید که از این رقم بیش از 50 درصد، سهم زنجیره فولاد و تولیدات فولادی مرتبط است.

برپایه اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران حجم تجارت خارجی کشور در پنج ماهه نخست امسال به 24 میلیارد و 600 میلیون دلار رسید که در این مدت 52 میلیون تن انواع کالا صادر شد.

آمارهای مورد بررسی نشان می دهد در پنج ماهه امسال بیش از سه میلیون تن زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط به ارزش افزون بر یک میلیارد و 118 میلیون دلار به بازارهای هدف، صادر شد.

حجم صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در دوره این گزارش به رقم بیش از 15 میلیون و 699 هزار تن رسید که در سرفصل «سایر معدن وصنایع معدنی» با رقم سه میلیون و 466 هزار تن بیشترین حجم را به خود اختصاص داد.

همچنین با توجه به شرایط تحریم و بحران کرونا، افت ارزش صادرات در دوره این گزارش دور از انتظار نیست، اما در زمینه زنجیره آلومینیوم و محصولات آن، شرایط متفاوت رقم خورد به طوری که صدور 39.2 هزار تن به ارزش 63.5 میلیون دلار محقق شد که از نظر وزن و ارزش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 74 و 44 درصد افزایش را نشان می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران