بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 509015 تاریخ : 1398/12/14-12:53:16
,17,
تولید روزانه ماسک به 600 هزار عدد رسید

تولید روزانه ماسک به 600 هزار عدد رسید

ظرفیت تولید ماسک در کشور پیش از شیوع «کرونا ویروس» یکصد هزار در روز بود که با گسترش بیماری این میزان به 600 هزار در روز افزایش یافته تا نیازهای روز افزون را پاسخگو باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، شیوع کرونا در کشور پیامد تشدید تقاضا برای ماسک، الکل و دیگر مواد ضد عفونی کننده شد و در این ارتباط عده ای سود جو نیز با استفاده از این تقاضا، نسبت به چند برابر سازی قیمت محصولات یاد شده، اقدام کردند و اکنون علاوه بر نیروهای انتظامی، دستگاه امنیتی هم با جدیت برخورد با این افراد را در دستور کار قرار داده است.

پیش از شیوع کرونا ظرفیت های تولید ماسک درداخل کشور100هزارعدد در روز بودکه  اکنون به 600 هزار در روز افزایش یافته، اما مقدار مصرفی که وزارت بهداشت اعلام کرده این بخش حدود 100 هزار ماسک «95 N»است و حدود 600 هزار هم ماسک سه لایه که برای این مقادیر برنامه ریزی شد و علاوه بر واحد های صنعتی، واحدهای تولیدی صنفی که اسامی آنها از سوی اصناف اعلام می‌شود، مواد اولیه و پارچه های مورد نیاز برای تولید ماسک دراختیار آنها قرار می گیرد.

براین اساس واحدهای صنفی که توانایی تولید ماسک دارند، می توانند به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی اعلام کنند که به اصناف معرفی شوند و از این ظرفیت نیز برای تولید ماسک استفاده شود.

 تولید روزانه افزون بر 200 هزار لیتر الکل

روزانه بیش از 200 هزار لیتر الکل در کشور تولید می شود که حدود 50 هزار تن آن برای واحد های تولیدی که از الکل به عنوان محصولات پایه ای استفاده می کنند، مصرف می شودو 150 هزار تن برای مصارف دیگر بخش ها از جمله ضدعفونی محیطی، خانوار و.. است.

 براساس اعلام وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی این مقدار تولید می تواند در این مقطع زمانی کفایت مصرف را به دنبال داشته باشد.

رشد دو برابری تولید مواد ضدعفونی کننده

وزیر صنعت، معدن وتجارت پیش از این اعلام کرد: تولید مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی از ابتدای اسفند ماه جاری افزایش دو برابری یافته و برای واحد هایی که امکان فعالیت داشتند، مجوز صادر شد.

رضا رحمانی افزود: براساس اعلام نیاز 80 میلیونی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ماسک، باوجود اینکه تولید این محصول دو تا سه برابر شرایط معمول شده است؛ در این زمینه با مساعدت دولت و تخصیص ارز دولتی از سوی بانک مرکزی، واردات در سریعترین زمان ممکن در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان ساخت: بیشترین دغدغه ها در مورد تامین ماسک تنفسی است که ظرفیت تولید کشور به نسبت تقاضای چند برابری روزهای اخیر و با توجه به تولید پایین، کمبودهایی به وجود آمد. 

وی افزود: فرآیند توزیع اقلام بهداشتی، ضد عفونی کننده و ماسک ، نیازمند اصلاح و بازبینی جدی است و این وزارتخانه آمادگی دارد تجربیات خود را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دهد.

همزمان با اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه بیماری کرونا، ستادی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور همه عوامل مرتبط، تشکل های بخش خصوصی، انجمن ها و تولیدکنندگان تشکیل و اقلام کالایی مورد نیاز جهت تولید و تامین به میزان کافی مورد توجه و رصد قرار گرفته اند.
رحمانی یادآور شد: پیش از این شرکت های تولید کننده محصولات بهداشتی، ضد عفونی کننده و ماسک، فعالیت خود را زیر نظر وزارت بهداشت و درمان و سازمان غذا و دارو انجام داده و وزارت صنعت بر اساس مسوولیت خود، برای حفظ فرایند تولید این واحدها وارد عمل شدو افزایش تولید در این بخش را پیگیری می کند.
وزیر صنعت اعلام کرد: روند تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده ها تداوم دارد و در این مدت با هماهنگی سازمان غذا و دارو، 107 مجوز نیز برای تغییر محصول از آرایشی به مواد شوینده و بهداشتی و ضد عفونی کننده صادر شده و به قید فوریت نیز پروانه فعالیت آنها اعطا شده تا نیاز مصرف کنندگان در کشور با مشکلی روبرو نشود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران