جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518310 تاریخ : 1399/06/03-14:18:02
,6,
تولید خودروی برقی با ظرفیت داخل تکمیل می شود

مدیرعامل ایران خودرو:

تولید خودروی برقی با ظرفیت داخل تکمیل می شود

مدیرعامل ایران خودرو گفت: امروز در بخش خودروهای برقی، سند و نقشه راهی در ایران خودرو به تصویب رسیده، این انگیزه مضاعف نیز وجود دارد تا با مجموعه مپنا در چارچوب ارتقای دانش فنی و افزایش بهره وری، همکاری شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از ایران خودرو، فرشاد مقیمی در نشست مشترک با مدیرعامل مپنا، افزود: سرمایه گذاری های انجام شده و ظرفیت های موجود در شرکت مپنا، سبب می شود تا ایران خودرو نیز با استفاده از این امکان، مسیر حرکت برای تولید خودروی برقی را با سرعت بیشتری طی کند و با بهره مندی از این ظرفیت ها پازل تولید خودروی برقی داخلی با سرعت تکمیل شود.

مقیمی با بیان اینکه ایران خودرو فقط برقی کردن خودروهای سواری را در دستور کار قرار نداده، گفت: زمینه برقی سازی خودروهای کار در کشور مساعد است و وارد این حوزه نیز شده ایم.

وی تاکید کرد: این موضوع می تواند خلاهایی که منجر به درخواست برای واردات خودروی کار برقی شده را رفع کند، در این زمینه اولویت ما تعمیق ساخت داخل است، اما در صورت نیاز، می توانیم از شرکای استراتژیک نیز بهره ببریم.

در ادامه این نشست عباس علی آبادی مدیرعامل گروه صنعتی مپنا، با بیان اینکه این گروه صنعتی تا امروز برای ایجاد زیرساخت در چارچوب فراهم سازی پذیرشِ خودروهای برقی در سامانه حمل و نقل کشور تلاش کرده، گفت: اکنون برای تجاری سازی تولیدات آمادگی وجود دارد، یعنی محصولاتی که قابل رقابت با مشابه خارجی است و می توانند در بازار داخلی یا خارجی عرضه شوند.

وی اضافه کرد: اکنون در مرحله بازاریابی قرار داریم و سعی می شود متناسب با بازار جهانی محصولات متنوعی ارایه کرد.
علی آبادی افزود: خودروی برقی در سامانه انرژی کشور نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، بنابراین باید ذخیره انرژی کشور را افزایش داد و این اقدامی راهبردی است.

مدیرعامل مپنا گفت: امروز برای تولید خودروی برقی، نقش اصلی را خودروسازان ایفا می کنند و این گروه صنعتی در زمینه فراهم سازی زیرساخت با آنها همکاری خواهد داشت.

علی آبادی با اشاره به اینکه تاکنون ظرفیت های دانش فنی و زیرساخت های لازم برای برقی سازی خودروها فراهم شده، گفت: اکنون در زمینه باتری و ذخیره انرژی که از اهمیت بالایی برخوردار است، در حال سرمایه گذاری و آماده ارائه محصول هستیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 1654
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران