همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518625 تاریخ : 1399/06/10-13:23:03
,17,
تولید تلویزیون 5 ماهه بیش از 30 درصد رشد یافت

یک مقام صنفی؛

تولید تلویزیون 5 ماهه بیش از 30 درصد رشد یافت

دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور گفت: تولید تلویزیون از ابتدای امسال تا پایان مردادماه در همسنجی با پارسال رشد بیش از 30 درصدی نشان می دهد و از سطح 400 هزار دستگاه گذشت.

به گزارش بانک و صنعت، محمدرضا شهیدی افزود: پنج ماهه امسال بیش از 400 هزار دستگاه تلویزیون در کشور تولید شد،درحالی که این آمار در مدت مشابه پارسال حدود 300 هزار دستگاه بود.

به گفته این مقام صنفی، در مجموع وضعیت تولید امسال در مقایسه با سال گذشته بهتر است و چند کارخانه داخلی که با برندهای مطرح خارجی کار می کردند و متاثر از خروج آنها از کشور به دلیل تحریم های آمریکایی با مشکل روبرو شده بودند، اکنون به مدار تولید بازگشته اند.

وی خاطرنشان کرد: امسال در تولید مشکلی وجود ندارد و تامین مواد اولیه خارجی که وابستگی به نرخ ارز دارد و منتظر تخصیص بانک مرکزی است.

شهیدی یادآورشد: نیاز امسال ارزی سازندگان تلویزیون 300 میلیون دلار است.

بخش خصوصی باوجود آنکه همچنان از کاهش تخصیص ارز مواد اولیه به تولیدکنندگان لوازم خانگی و مشکلات تولید گلایه دارد، اما آمارها افزایش تولید چهار ماهه نخست امسال را نشان می دهد.

امروز با وضعیت کمبود ارز، تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید لوازم خانگی دچار مشکل شده، با این حال در شرایط کنونی همه شرکت ها در تلاشند تا کالاهای با قیمت مناسب به منظور تامین نیاز مصرف کنندگان تولید کنند.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی به ایرنا گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده، یکی از واحدهای تولیدی بزرگ کشور تا پایان امسال یک میلیون و 500 هزار دستگاه لوازم خانگی ارزان تولید و در اختیار گروه های هدف قرار می دهد.

حمیدرضا غزنوی افزود: این لوازم خانگی، هر چند با امکانات کمتر اما با کیفیت مناسب خواهند بود که تلاش شده «بدون یک ریال سود» به دست اقشار آسیب پذیر برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران