در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517032 تاریخ : 1399/05/11-12:43:57
,5,4,
تولید اوپک افزایش یافت

در ماه ژوئیه؛

تولید اوپک افزایش یافت

تولید اوپک در ماه ژوئیه با پایان کاهش تولید مازاد و داوطلبانه کشورهای عضو این سازمان در حاشیه خلیج فارس افزایش یافت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، بررسی رویترز نشان داد تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه ژوئیه بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش یافته است، زیرا عربستان و دیگر اعضای حاشیه خلیج فارس این سازمان به کاهش عرضه مازاد داوطلبانه خود فراتر از توافق کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس پایان دادند و دیگر اعضای اوپک افزایش پایبندی محدودی به سهمیه کاهش تولید خود داشتند.

براساس این بررسی، اوپک به طور میانگین در ماه ژوئن 23 میلیون و 320 هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که 970 هزار بشکه در روز بیش از رقم بازنگری شده در ماه ژوئن و پایین ترین مقدار تولید این سازمان از سال 1991 بود.

تضعیف تقاضا در پی بحران ویروس کرونا سبب شد ائتلاف اوپک پلاس در ماه آوریل با کاهش تاریخی تولید نفت موافقت کند.

کاهش محدودیت های اعمال شده برای مهار ویروس کرونا و کاهش عرضه، به بهبود قیمت نفتی که در ماه آوریل به کمترین سطح در 21 سال گذشته و کمتر از 16 دلار برای هر بشکه رسیده بود و رساندن آن به بالاتر از 40 دلار برای هر بشکه کمک کرد، این در حالی است که نگرانی ها از موج دوم شیوع کرونا مانع بالاتر رفتن قیمت ها شده است.

اوپک و متحدانشان 17 خردادماه امسال توافق کردند کاهش تولید تاریخی نفت را تا پایان ماه ژوئیه تمدید کنند. با اجرای این توافق، حدود 10 درصد از عرضه جهانی نفت کاهش یافت و سبب دو برابر شدن قیمت نفت خام در مدت دو ماه شد.

براساس این توافق، سهم اوپک از کاهش تولید اوپک پلاس از ابتدای ماه مه 6 میلیون و 84 هزار بشکه در روز بود.

اعضای اوپک در ماه ژوئیه 5 میلیون و 743 هزار بشکه در روز از کاهش تولید تعهد شده را انجام دادند که برابر با 94 درصد پایبندی به توافق بود. این در حالی است که سطح پایبندی در ماه ژوئن به حدود 111 درصد رسیده بود.

سطح تولید ماه ژوئیه بیشترین سطح تولید از ماه آوریل است، زمانی که اوپک پیش از توافق اخیر کاهش عرضه و برای زمان کوتاهی بدون محدودیت نفت تولید کرد.

عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی متعهد شده بودند که برای حمایت بیشتر از بازار، تنها در ماه ژوئن به صورت داوطلبانه یک میلیون و 180 هزار بشکه بیش از سهمیه خود از تولید بکاهند.

براساس این بررسی، عراق و نیجریه که در ماه ژوئن پایبندی به سهمیه تولید خود را بهبود بخشیده بودند، در ماه ژوئیه کاهش بیشتری نداشتند و هر دو متعهد شده اند در ماه های آینده کاهش تولید خود را تشدید کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران