تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514557 تاریخ : 1399/03/27-12:39:17
,17,
تولیدکنندگان لوازم خانگی تا پایان امروز ملزم به درج قیمت در سامانه 124 هستند

سازمان حمایت اخطار داد:

تولیدکنندگان لوازم خانگی تا پایان امروز ملزم به درج قیمت در سامانه 124 هستند

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به تولیدکنندگان لوازم خانگی اخطار داد که تا پایان امروز (سه شنبه، 27 خردادماه) فرصت دارند تا نسبت به درج یا تکمیل اطلاعات قیمتی کالاهای خود از طریق سامانه 124 اقدام کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با توجه به تصمیمات ستاد تنظیم بازار در مدیریت و کنترل بازار لوازم خانگی و شفاف سازی بازار عرضه این محصولات برای مصرف کنندگان و ضرورت جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب در سودجویی از شرایط بازار، با اطلاع رسانی مکرر این سازمان به همه شرکت ها و تولیدکنندگان لوازم خانگی مبنی بر درج قیمت کالاهای خود در سامانه 124، این شرکت ها موظفند تا پایان امروز نسبت به درج یا تکمیل اطلاعات قیمتی کالاهای خود از طریق این سامانه اقدام کنند.

بدیهی است از این پس ملاک قیمتی کالاها و لوازم خانگی عرضه شده در بازار سامانه124 بوده و بازرسان ویژه این سازمان، سازمان های صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه های صنفی در بازرسی از بنگاه های اقتصادی اطلاعات درج شده در سامانه 124را ملاک عمل قرار خواهند داد.

اطلاعیه سازمان حمایت می افزاید: از این پس درج نشدن قیمت در این سامانه از سوی بنگاه های تولید و اقتصادی تخلف محسوب شده و در صورت کشف کالا بدون درج قیمت در سامانه مذکور ضمن لحاظ تخلف گران فروشی، از مصادق عرضه خارج از شبکه نیز محسوب خواهد شد.

بر این اساس، اصناف و واحدهای توزیعی موظفند در عرضه کالاهای خود ضمن توجه به اطلاعیه های صادره، قیمت اعلام شده از سوی این سازمان را نیز ملاک عمل قرار دهند.

تاکنون 26 شرکت لوازم خانگی، اطلاعات قیمتی حدود 600 قلم کالای خود را در سامانه ثبت کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران