از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515073 تاریخ : 1399/04/08-16:08:48
,17,
تولیدکنندگان برای تأمین مالی از اوراق گام استفاده کنند

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی:

تولیدکنندگان برای تأمین مالی از اوراق گام استفاده کنند

سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی گفت: تولید کنندگان برای تأمین مالی منابع مورد نیاز خود با مراجعه با بانک ها از اوراق گام استفاده کنند.

به گزارش بانک و صنعت ، شاپور محمدی درباره اوراق گام گفت: این اوراق در واقع گواهی اعتبار مولد است و اگر یک تولید کننده به تولید کننده دیگر بدهی داشته باشد می تواند به جای پرداخت پول نقد از بانک های تجاری اوراق گام را دریافت کند و آن را به تولید کننده دیگر بدهد یا برای پرداخت هزینه تجهیزات و مواد اولیه از آن استفاده کند.

وی با بیان اینکه طرح اجرای گام آغاز شده است و بانک ها نیز آن را اجرایی کرده اند افزود: با اجرای طرح گام این اوراق در حلقه تولیدی کشور به گردش در می آید و در نهایت دارنده اوراق به بانک صادر کننده مراجعه می کند و می تواند با سود معینی وجه خود را از بانک صادر کننده دریافت کند، در نهایت در قبل از اینکه موعد سررسید آن برسد می توان آن را در بازار سرمایه به پول تبدیل کرد و این ابزار یک ابزار کمک کننده به تولید است.

سرپرست پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مزیت این اوراق این است که این امکان وجود دارد بعد از سپری شدن یک ششم زمان سررسید اوراق، دارنده آن می تواند آن را به بازار سرمایه منتقل و تبدیل به پول نقد کند.

وی افزود: طرح گام در واقع شکل پیشرفته گشایش اعتبار داخلی است و این روش می تواند بدون خلق پول زیاد چندین برابر بدهی تولید کننده ها با یکدیگر را تسویه کند و به ثبات پولی کشور کمک می کند.

وی افزود: استفاده از این ابزار اثر تورمی بسیار کمتری دارد و مزیت آن نسبت به ال سی داخلی این است که این اوراق می تواند چند دست بین تولیدکنندگان گردش کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 134
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران