تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514529 تاریخ : 1399/03/27-09:42:23
,11,
توقف جستجو برای مفقودین شناور بهبهان

توقف جستجو برای مفقودین شناور بهبهان

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از توقف عملیات جستجو و نجات برای مفقودین شناور بهبهان خبر داد و گفت: امید چندانی برای زنده ماندن آنها وجود ندارد و با وجود اینکه 9 روز جستجو را ادامه دادیم، همچنان منتظر اخباری هستیم که در صورت دریافت آن، عملیات را دوباره از سر می گیریم.

به گزارش بانک و صنعت، بامداد 16 خرداد امسال خبری مبنی بر غرق شدن کشتی باری بهبهان که بندر خرمشهر را با حدود 800 تن سرامیک به بندر ام القصر عراق ترک می کرد، منتشر شد. تقریبا از همان روز عملیات جستجو برای نجات خدمه این کشتی در محل سانحه، یعنی نزدیک آبهای عراقی و منطقه خورعبدلله آغاز شد اما نهایتاً، از هفت خدمه کشتی چهار نفر نجات پیدا کرده و به کشور بازگشتند. یکی از آنها جان خود را از دست داد و دو خدمه دیگر مفقود شدند.

اکنون درباره آخرین وضعیت عملیات جستجو و نجات برای مفقودین شناور بهبهان، نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: باوجود آنکه در همه کشورهای دنیا عملیات جستجو و نجات حداکثر سه روز انجام می شود، ما این عملیات را 9 روز و تا پایان روز شنبه (24 خرداد) ادامه دادیم اما اثری از آنها پیدا نکردیم.

وی با اشاره به توقف عملیات جستجو و نجات مفقودین افزود: با این وجود همچنان منتظر دریافت اخبار جدیدی هستیم تا مجددا عملیات خود را آغاز کنیم اما به نظر نمی رسد امیدی برای زنده ماندن آنها وجود داشته باشد، چراکه اگر آنها در آبهای منطقه باشند تاکنون نمی توانستند دوام بیاورند و اگر در خشکی بودند تا کنون خبری از آنها به ما رسیده بود.

پسنده ادامه داد: به همه شناورهای عبوری منطقه اعلام کردیم در صورت دیدن آثاری از مفقودین روی آب به ما خبر دادند. همچنین با کشورهای منطقه هم هماهنگی های لازم صورت گرفته است. اما بیش از این نمی توانستیم عملیات جستجو را ادامه دهیم.

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به اینکه آیا با خانواده مفقودین شناور ارتباطی گرفته اید تا گزارشی از احتمال تماس آنها با خانواده دریافت کرده باشند؟ اعلام کرد: مالک کشتی با خانواده مفقودین ارتباط دارد اما تاکنون هیچ گزارش دال بر زنده ماندن آن ها و نجاتشان نداشتیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران