جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522018 تاریخ : 1399/08/07-13:41:29
,1,
توفیق بانک مهر ایران برای پایین نگاه داشتن مطالبات معوق

توفیق بانک مهر ایران برای پایین نگاه داشتن مطالبات معوق

مطالبات معوق بانک قرض الحسنه مهر ایران تا پایان مهر ماه سال جاری همچنان زیر یک درصد است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، در حالی که تعداد و مبلغ تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک در طول 4 سال گذشته افزایش چشمگیری داشته نسبت مطالبات به مصارف این بانک به زیر یک درصد کاهش پیدا کرده و این نسبت تا پایان مهر ماه سال جاری نیز همچنان حفظ شده است.

با عنایت به اینکه بانک مهر ایران یک بانک تخصصی قرض الحسنه است که تسهیلات خرد پرداخت می کند و تعداد تسهیلات پرداختی آن بالاست، پایین باقی ماندن نسبت مطالبات به مصارف برای این بانک یک دستاورد مهم محسوب می شود.

مطالبات معوق یکی از اصلی ترین دلایل بروز ریسک های اعتباری و نقدینگی برای بانک هاست و عمدتاً این طور تصور می شود که با افزایش تعداد تسهیلات، این مطالبات نیز با افزایش روبرو شود. در حالی که بانک مهر ایران با عملکرد خود، خلاف این مسئله را ثابت کرده است.

همچنین یکی از دلایل پایین بودن معوقات بانک مهر ایران را می توان در حوزه فعالیت این بانک جست وجو کرد. از آنجایی که تمام تسهیلات اعطا شده از سوی بانک مهر ایران بر پایه عقد قرض الحسنه است، تسهیلات گیرندگان این بانک تعهد بیشتری برای پرداخت اقساط وام خود دارند.

پایین بودن نسبت مطالبات به مصارف بانک مهر ایران باعث شده این بانک قدرت تسهیلات دهی خود را حفظ کرده و در چهار سال گذشته تعداد و میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک رشد بالایی داشته باشد. متوسط رشد تعداد تسهیلات بانک در سه سال گذشته بیش از 67 درصد در هر سال و متوسط رشد مبلغ تسهیلات بانک در سه سال گذشته بیش از 74 درصد در هر سال بوده که این روند در سال جاری نیز ادامه داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران