در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514289 تاریخ : 1399/03/22-16:29:15
,11,
توضیحات سازمان هواپیمایی درباره بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

توضیحات سازمان هواپیمایی درباره بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره احتمال ارسال جعبه سیاه هواپیمایی اوکراینی به کشور ثالث برای بازخوانی آن با حضور کارشناسان ایرانی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش بانک و صنعت، رضا جعفر زاده در گفتگوی زنده با شبکه خبر دقایقی قبل درباره بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در کشور ثالث اظهار داشت: بیش از این هم گفته بودیم که اگر امکان بازخوانی جعبه سیاه این هواپیما در ایران وجود داشته باشد آن را با حضور نمایندگان کشورهای ذینفع بازخوانی خواهیم کرد. درغیر این صورت در کشور دیگر و با حضور نمایندگان این کشورها، جعبه سیاه قرائت خواهد شد.

وی افزود: قرار بود تیم ایرانی بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی با حضور نمایندگان فرانسه، اوکراین، کانادا و دیگر کشورهای مرتبط با این سانحه، جعبه سیاه را بازخوانی کنند که موضوع کرونا پیش آمد و پروازها متوقف شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: به محض اینکه شرایط آماده شود، بازخوانی جعبه سیاه این هواپیما زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری انجام خواهد شد در غیر این صورت در هر کشوری که امکان آن وجود داشته باشد چه اوکراین و چه فرانسه، این اقدام انجام می شود.

وی افزود: ما مشکلی با بازخوانی جعبه سیاه در کشور دیگر نداریم و اگر شرایط فراهم باشد با حضور کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری، جعبه سیاه این هواپیما در فرانسه و یا اوکراین بازخوانی خواهد شد.

گفتنی است پیش از ظهر امروز رویترز به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد ایران به سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) اعلام کرده است که در صورت توافق با کشورهای درگیر، جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی که 18 دی ماه سال گذشته دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی و به مقصد کی اف سقوط کرده بود، را برای بررسی به فرانسه ارسال می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران