زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515054 تاریخ : 1399/04/07-17:53:55
,10028,
توضیحات رییس کمیته امداد درباره واریز 50 میلیون تومان به حساب مددجویان

توضیحات رییس کمیته امداد درباره واریز 50 میلیون تومان به حساب مددجویان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) هرگونه ارتباط واریز مبلغ 50 میلیون تومان به حساب مددجویان منطقه قلعه گنج با کمیته امداد را رد کرد.

به گزارش بانک و صنعت، سید مرتضی بختیاری در حاشیه مراسم افتتاح اولین مرکز نیکوکاری سازمان آتش نشانی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چهارشنبه گذشته قرار بود تا به کارت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با کمک دولت بسته غذایی واریز شود.

وی افزود: اما اتفاقی مبنی بر واریز مبالغی به حساب مددجویان این منطقه رخ داد که بلافاصله بانک مرکزی جلوی آن را مسدود کرد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه الان هم کارشناسان بانک مرکزی در حال ریشه یابی قضیه هستند، تصریح کرد: این موضوع هیچ ارتباطی با کمیته امداد ندارد. البته تعداد این موارد بالا نبوده اما نفس قضیه مهم است و حساسیت بانک مرکزی هم روی نفس این عمل است که چرا این اتفاق افتاده است.

همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی در این مراسم از فعالیت 3900 مرکز نیکوکاری در کشور خبر داد و گفت: کمیته امداد آمادگی دارد تا این تعداد را تا پایان سال به 8000 مرکز برساند.

بختیاری گفت: مراکز نیکوکاری با رویکرد مسجد محوری در بطن مردم قرار دارند و خود مردم اداره کننده آنها هستند.

وی با اشاره به اینکه در این مراکز نیازمندی های مردم توسط خود آنها برطرف می شود، افزود: تا کنون بیش از 3900 مرکز نیکوکاری در سراسر کشور افتتاح شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم با کمک همه خیران تا پایان امسال برای مساجد و سایر مراکز تا سقف 8000 مرکز نیکوکاری احداث کنیم، اظهار کرد: مراکز نیکوکاری مساجد با کمک هیئت امنا و امام جماعت آنها به مردم خدمت رسانی می کنند، چرا که شناخت بیشتری از مردم و نیازمندان منطقه دارند.

بختیاری با تاکید بر اینکه این مراکز فقط به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کمک رسانی نمی کنند، تصریح کرد: این مراکز به کلیه نیازمندان کمک می کنند و چون کار به مردم واگذار شده صندوق صدقات آن منطقه نیز در اختیار مراکز نیکوکاری قرار می گیرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این مراکز نیز گفت: مراکز نیکوکاری به دنبال رفع نیازهای مردم محله، اشتغال و کارآفرینی و … فعال هستند. امروز سازمان آتش نشانی با فعالیتشان ایثارگرانه در کنار مردم هستند. در حادثه پلاسکو 16 نفر از این افراد شهید شدند و مردم به آنها عشق می ورزند. این افراد می توانند امروز به نیازمندانی که شناسایی می کنند نیز کمک کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی افزود: این نیازمندان ممکن است در بخش درمان، اشتغال، بازسازی و تجهیز منازل و … باشند. در سال 98 بیش از 1,013 میلیارد تومان از سوی مراکز نیکوکاری به نیازمندان کمک شد. این مراکز در ماه رمضان بیش از 6 میلیون غذای گرم به نیازمندان رساندند.

بختیاری افزود: در سه ماه آخر سال 98 با ریاست بانک مرکزی مکاتبه کردیم و موافقت شد که به تمام بانک های عامل ابلاغ شد تا کسانی که 10 مددجو یتیم را شاغل کنند به ازای هر نفر 50 میلیون تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شود. در بسیاری از مواقع بیش از این تعداد افراد را به اشتغال گرفته اند. این تسهیلات نیز قرض الحسنه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران