در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521506 تاریخ : 1399/07/28-10:56:02
,13,
توضیحات دامپزشکی درباره دام های رهاشده در فرودگاه امام

توضیحات دامپزشکی درباره دام های رهاشده در فرودگاه امام

سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه ای در ارتباط با حضور گله گوسفندان مشاهده شده در محوطه فرودگاه امام خمینی (ره) توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش بانک و صنعت، سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه ای در ارتباط با حضور گله گوسفندان مشاهده شده در محوطه فرودگاه امام خمینی (ره) توضیحاتی ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ترانزیت دام ها از فضای هوایی یا حتی خاک سرزمینی کشورها امری عادی و در چارچوب توافقات بهداشتی مقامات ذی صلاح کشورها در سطح جهان در حال انجام است.

ایران و ترکیه طی سالیان اخیر با امضای تعدادی پروتکل های بهداشتی در عرصه بهداشت دام و فرآورده های خام دامی همکاری های نزدیکی داشته اند که از جمله این توافقات، اجازه ترانزیت دام از مسیر هر کدام از آنها از مبدا یا به مقصد کشور ثالث است.

بنابراین گزارش، در همین ارتباط یک فروند هواپیمای باری «ایران ایر» با حدود 1800 رأس گوسفند که از ترکیه به مقصد قطر در حال پرواز بوده که به علت نقص فنی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) فرود اضطراری داشته و دام ها در راستای اعمال اقدامات مرتبط با رفاه حیوانات مدتی در محوطه مربوط به فرودگاه نگهداری و پس از رفع نقص هواپیما مجدد بارگیری و به سمت مقصد حرکت داده شده اند.

در همین ارتباط یکی از همکاران دامپزشکی استان تهران نسبت به بازدید از دام ها اقدام کرده که بر اساس گزارش وی، دام ها در وضعیت سلامت بوده و نشانه ای بالینی از بیماری نداشته اند.

اخبار مرتبط

ناشناس12:45 - 1399/7/29
بنده بعنوان یک کارشناس باسابقه و مطلع سازمان دامپزشکی کشور اعلام می کنم هیچ پروتکل یا توافقنامه معتبری در این مورد بین ایران و ترکیه وجود ندارد و ادعای کذب و مضحک هست. تنها تعدادی نمونه گواهی بهداشتی از دوطرف توسط معاونین دامپزشکی پاراف شده که هیچ ارزش قانونی ندارد. متن هرگونه توافقنامه یا پروتکل بین المللی با هر عنوان و در هر سطحی باید به تصویب مرجع حقوقی ریاست جمهوری رسیده و ازطریق دیپلماتیک تبادل شود نه اینکه در یک سفر معاون سازمان به ترکیه تنظیم شود (گذشته از این که هیچ متنی وجود ندارد و تنها چند گواهی بهداشتی پاراف شده است).ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران