در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521696 تاریخ : 1399/07/30-12:48:16
,17,
توضیحات انصاری درباره تاخیر در آزمون استخدامی و شرایط دورکاری

در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

توضیحات انصاری درباره تاخیر در آزمون استخدامی و شرایط دورکاری

رییس سازمان اداری استخدامی کشور گفت: اینکه عده ای تصور کنند اگر یک سوم از کارمندان را دورکار کردیم یعنی تعطیلی، نه! اینگونه نیست.

به گزارش بانک و صنعت، جمشید انصاری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش ایسنا درباره علت اعلام نشدن دورکاری در ادارات دولتی اظهار کرد: دورکاری یعنی اینکه زیرساخت هایی در دستگاه فراهم شود که کارمندان بتوانند از منزل کار خود را انجام دهند و ما گفته ایم هر دستگاهی که بتواند این زیرساخت را فراهم کند، می تواند از خدمات کارکنانش در دورکاری استفاده کند.

وی افزود: ولی اگر دورکاری منظور همان تعطیل است که اسمش را بگذارند تعطیلی! چرا به آن بگوییم دورکاری؟ الان هم بسیاری از مزایای دروکاری استفاده می کنند چرا که وظایفشان از طریق دروکاری قابل انجام است. مثلاً مسئول دفتر من می تواند دروکاری کند چون باید تلفن جواب دهد، جلسات را تنظیم کند.

رییس سازمان اداری استخدامی کشور تصریح کرد: اینکه عده ای تصور کنند اگر یک سوم از کارمندان را دورکار کردیم یعنی تعطیلی، نه اینگونه نیست. البته اشکالی ندارد که چنانچه ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه ها تصمیم بگیرد ابلاغ کند. پس دورکاری منعی ندارد.

انصاری در پاسخ به این پرسش که چرا آزمون استخدامی به تأخیر افتاده است، اظهار کرد: مجلس قانون اولویت دادن به نیروهای بومی را 16 شهریور تصویب کرده بود که به علت تایید دیرهنگام شورای نگهبان و هم زمانی آن با ثبت نام ها اینگونه شد. به خصوص که اعلام شده بود از زمان تصویب لازم الاجراست و ما مجبور بودیم این اولویت را اعمال کنیم.

وی ادامه داد: وقتی مقررات این اولویت را وضع و ابلاغ کردیم، تعدادی از کسانی که مناطق محروم را انتخاب کرده بودند، به ناچار شغل-محل شان را تغییر می دادند و این موجب شد که برای رعایت حقوق مردم، مدتی آزمون را به تأخیر بیندازیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران