تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515979 تاریخ : 1399/04/24-17:53:38
,17,
توسعه مبادلات تجاری ایران و صربستان/ تاکید بر توسعه همکاری ها در حوزه سلامت و کرونا

در دیدار سفیر صربستان در تهران با رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مطرح شد:

توسعه مبادلات تجاری ایران و صربستان/ تاکید بر توسعه همکاری ها در حوزه سلامت و کرونا

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران جهت تهیه و تنظیم تفاهم نامه همکاری های بازاریابی با سازمان همتا در صربستان خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در این دیدار با اشاره به آمار صادرات و واردات بین دو کشور در سه ماهه سال جاری و کاهش شدید آن به دلیل شیوع بیماری کرونا بر اجرای بندهای یادداشت تفاهم پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور تاکید کرد.

وی سفر رئیس جمهور صربستان به ایران که پس از انتخابات مجلس صربستان صورت خواهد پذیرفت را ارزشمند توصیف کرد و بهره برداری حداکثری از این سفر برای اهداف توسعه مبادلات تجاری فی مابین را ضروری دانست.

زادبوم با اشاره به پیگیری تفاهمات حاصل شده در سفر ریاست مجلس شورای اسلامی به صربستان بر ضرورت تدوین شیوه نامه و ایجاد ساز و کار تهاتر بین دو کشور و تهیه فهرست محصولات و بنگاه های موضوع تهاتر به صورت مشترک اشاره کرد و گفت: سازمان توسعه تجارت ایران جهت تهیه و تنظیم تفاهم نامه همکاری های بازاریابی با سازمان همتا در صربستان آمادگی دارد.

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با ارائه پیشنهاد تبادل اقلام مورد نظر طرفین برای انجام مذاکرات تعرفه ترجیحی قبل از آغاز مذاکرات حضوری جهت تسریع در فرایند مذاکرات و برگزاری جلسه ای به صورت ویدئو کنفرانس در این ارتباط، بر فعال سازی کمیته حمل ونقل جاده ای با تفاهم صورت گرفته جهت اعزام کارشناسان ایرانی به صربستان در سپتامبر سال جاری تأکید کرد.

دراگان تودوروویچ سفیر صربستان نیز در این دیدار به مسائلی چون پایین بودن سطح روابط تجاری در مقایسه با روابط سیاسی دو کشور، پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور که دو سال قبل برگزار شد، مشکل چگونگی تبادل پول در معاملات تجاری، برنامه رئیس جمهور صربستان جهت سفر به ایران و هیات اقتصادی همراه، تلاش برای برقراری مجدد پروازهای مستقیم تهران- بلگراد و مسائل مرتبط با کشاورزی و گردشگری اشاره کرد.

همچنین دو طرف در مورد توسعه همکاری های دو کشور در حوزه سلامت و کرونا و توسعه همکاری ها در حوزه کشاورزی و تحقیقات کشاورزی بر لزوم ایجاد هماهنگی جهت برگزاری شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و صربستان در تهران تاکید و بحث و تبادل نظر کردند.

در پایان این نشست، سفیر صربستان در ایران ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، پیگیری این موارد را به بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی و تغییرات مربوطه در دولت صربستان که حدود یک ماه به طول خواهد انجامید، موکول کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران