همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349133 تاریخ : 1397/02/29-16:27:08
,4,5,
توسعه صنعت پتروشیمی الجزایر با همکاری توتال

توسعه صنعت پتروشیمی الجزایر با همکاری توتال

سرمایه گذاری شرکت توتال فرانسه برای ایجاد ظرفیت جدید تولید الفین در الجزایر بزودی اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، شرکت توتال فرانسه به تازگی یک توافقنامه همکاری را با شرکت سوناطراک الجزایر به منظور پیشبرد یک رشته مطالعات مهندسی برای یک پروژه پتروشیمی در شهر بندری ارزیو الجزایر، در غرب این کشور، به امضا رساند.

توافقنامه یادشده که در تاریخ یازدهم ماه مه امسال امضا شد؛ شامل یک واحد هیدروژن زدایی پروپان (PDH) و یک واحد تولید پلی پروپیلن با ظرفیت تولید 550 هزار تن در سال است.

برآوردها نشان می دهد که این پروژه هزینه ای نزدیک به یک میلیارد و 400 میلیون دلار (معادل یک میلیارد و 170 میلیون یورو) در بر دارد و سوناطراک و توتال هر یک به ترتیب 51 و 49 درصد از مالکیت آن را در اختیار خواهند داشت.

قرار است عملیات مهندسی پایه (FEED) که بستگی به دریافت تاییدیه از سوی نهادهای قانونی مربوطه الجزایر دارد؛ تابستان امسال کلید بخورد.

تاسیسات جدید پروپان تولید داخل در حجم زیاد را به پلی پروپیلن تبدیل می کند. پلی پروپیلن از جمله پلاستیک هایی محسوب می شود که تقاضا برای آن به طور فزاینده ای رو به افزایش است. بییشتر محصول تولیدی به تامین نیاز بازار داخلی این کشور و منطقه مدیترانه اختصاص می یابد.

همچنین توتال مسئول بازاریابی باقی تولیدات تاسیسات پتروشیمی یادشده در اروپا خواهد بود.

سوناطراک شرکت نفتی الجزایری است که در سال 1963 با هدف بهره برداری از منابع هیدروکربنی این کشور توسط دولت الجزایر تأسیس شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران