جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517406 تاریخ : 1399/05/15-16:26:53
,17,
توسعه صادرات پوشاک با برندسازی در کشورهای هدف

در جلسه میز پوشاک سازمان توسعه تجارت ایران مطرح شد:

توسعه صادرات پوشاک با برندسازی در کشورهای هدف

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر شناسایی موانع صادرات پوشاک گفت: توسعه استراتژیک این صنعت از بخش های اولویت دار کشور است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش بانک و صنعت، میرابوطالب بدری با اشاره به برگزاری جلسه میز پوشاک اظهار داشت: این نشست با هدف شناسایی ظرفیت های صادراتی و احصای عمده ترین موانع پیش روی صادرات پوشاک و دستیابی به راهکارهای عملیاتی جهت رفع آن و در نهایت افزایش سهم این بخش در سبد صادراتی کشور برگزار شد.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری میزهای کالایی خواستار ارائه پیشنهادات اجرایی و عملیاتی از بخش خصوصی با رویکرد توسعه صادرات پوشاک شد که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی گفت: در این نشست گزارشی از وضعیت تولید و صادرات پوشاک و بازار جهانی توسط دبیر میز پوشاک ارائه شد و سپس حاضران در جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص موانع و مشکلات فراروی صادرات پرداختند.

بدری بیان کرد: حمایت از توسعه صادرات پوشاک از طریق برندها و برندسازی در کشورهای هدف، ایجاد حداقل دو مرکز تجاری در روسیه (مسکو) و عراق (بغداد) برای پوشاک با محوریت تشکل های ذی ربط تولیدی صادراتی، حمایت دولت از حضور شرکت های تولیدی صادراتی در نمایشگاه های تخصصی بین المللی پوشاک و دسترسی به بازارهای هدف با حمایت سازمان و رایزنان بازرگانی از مهم ترین دغدغه ها و موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

همچنین در این جلسه مقرر شد طرح های پیشنهادی تشکل ها در خصوص موضوعات مطروحه به صورت مکتوب به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام شود تا مورد پیگیری قرار گیرد.

گفتنی است، این جلسه با حضور مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران و جمعی از اتحادیه ها و تشکل های ملی و استانی و شرکت فعال صادراتی این صنعت برگزار شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران