از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516572 تاریخ : 1399/05/02-17:49:37
,11,
توسعه دو هزار کیلومتری خطوط ریلی کشور تا پایان دولت یازدهم

وزیر راه و شهرسازی خبر داد

توسعه دو هزار کیلومتری خطوط ریلی کشور تا پایان دولت یازدهم

وزیر راه و شهرسازی گفت: داشتن برنامه درست و توجه به توان داخلی، باعث توسعه خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ظهر امروز محمد اسلامی در بازدید از شرکت توسعه ای صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) با بیان اینکه ایران اسلامی تحت شدیدترین حالت تحریم قرار دارد، اظهار کرد: این وضعیت به ما یادآوری می کند که باید نگاه مان به داخل بوده و از همه توان مان باید برای توسعه کشور بهره ببریم.

او تصریح کرد: ایران، کشوری با منابع بسیار بالاست که این خود باعث می شود با تلاش بتوانیم به دستاوردهای بزرگی دست یابیم و در این میان باید به وضعیت شاه راهی ایران نیز اشاره کرد که این موضوع می تواند برای توسعه کشور امتیاز بالایی باشد.

اسلامی با اشاره به اینکه برنامه ریزی و پیگیری مستمر همواره نتیجه داده است گفت: ایران کشوری بزرگ و پهناور است و در یکی از چهار راه های استراتژیک جهان واقع شده و دارای منابع و فرصت های بسیاری است که همواره مورد طمع تمام کشورهای استکباری بوده است.

او افزود: دشمنان برای اینکه مسلط به این سرزمین باشند همواره از ابزار تحریم استفاده کرده و امروز شاهد شدیدترین و بی همتا ترین تحریم های تاریخ علیه کشورمان هستیم.

اسلامی ادامه داد: راهکار ما این بود که با توکل به خدا خودباوری و اتکا به ظرفیت های داخلی با توجه به کارآمدسازی اقتصاد از تحریم ها عبور کنیم. بسیار مهم است که صنعت ما دانش بنیان شود و و ظرفیت طراحی و ساخت یکپارچه برخوردار باشد وضعیت جاده تا منسوب به صورت مستقیم دنبال کنند. صنایع موفق هستند که بتوانند تفکر مشتری مداری را پیاده کنند و بتوانم در روند ساخت و تولید بر اصول ایده پردازی متمرکز شوند. از سوی دیگر باید برنامه ریزی لجستیکی رانیز جزو اهداف قرار دهیم تا تولید به خوبی محقق شود.

او راهکار دیگر را نگاه به بازار دانست و گفت: ایجاد فرصت نیز بسیار مهم است که بخشی از آن به مسئولان و بخش دیگر به شرکت های خصوصی بر می گردد. در وزارت راه و شهرسازی به عنوان پیشران و حامی جریان تولید در صنعت حمل و نقل به خوبی سهم خود را انجام خواهیم داد.

اسلامی اظهار کرد: تلاش خود را می کنیم تا این قراردادها در زمان معین انجام شود و در کمترین زمان ممکن هدف گذاری جا به جایی 100 میلیون تن بار در حوزه ریل را عملی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: رسیدن به هدف گذاری 50 میلیون مسافر در سال دور از انتظار نیست و باعث ارتقاء بهره وری و سودآوری می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران