سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 399810 تاریخ : 1397/08/01-10:50:05
,10027,
توسعه بیمه های اختیاری یک ضرورت است

رییس کل بیمه مرکزی در همایش کیش اینوکس:

توسعه بیمه های اختیاری یک ضرورت است

ارزش صنعت بیمه زمانی مشخص می شود که مسیر خود را از تمرکز بر بیمه های اجباری به سمت توسعه بیمه های اختیاری تغییر دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در پنجمین همایش "کیش اینوکس" سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: صنعت بیمه با عرضه سهام در بورس و سپرده گذاری در بانک با دو ضلع نهادهای پولی و مالی تعامل دارد و ما اعتقاد داریم عملکرد هر رکن اقتصادی بر ارکان دیگر اثرگذار است.

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به لزوم رشد متناسب سه رکن اقتصادی بورس، بانک و بیمه، خاطرنشان کرد: توسعه هر یک از نهادهای اقتصادی در گرو توسعه پذیری نهادهای دیگر است و امیدواریم تعامل بیشتری را در سه حوزه بانک، بورس و بیمه شاهد باشیم.
رییس شورای عالی بیمه از تلاش بیمه مرکزی برای مشارکت چشمگیرتر بخش خصوصی در صنعت بیمه خبر داد و گفت: تمهیداتی را در نظر گرفته ایم که در آینده نزدیک تمامی اهداف اصل چهل و چهار قانون اساسی مبنی بر خصوصی سازی را محقق کنیم و شرایط به گونه ای پیش برود که فقط شرکت بیمه ایران در چارچوب قانون به عنوان تنها شرکت بیمه ای دولتی کشور فعالیت کند.
دکتر سلیمانی حضور بلاک چین ها را در افزایش ضریب امنیت اقتصادی، موثر دانست و افزود: با تدابیر ویژه الکترونیکی و استارت آپی در بخش قراردادهای هوشمند می توانیم ضریب قراردادهای جعلی را به حداقل برسانیم.
رییس شورای عالی بیمه با اعلام آمادگی بیمه مرکزی برای ایجاد شعبه و نمایندگی موسسات بیمه ای خارجی در کشور، گفت: در حال حاضر 9 دفتر ارتباطی موسسات بیمه وکارگزاری بیمه خارجی در ایران فعالیت می کنند.
سلیمانی با اشاره به ضرورت گسترش تعاملات آموزشی و پژوهشی در خصوص تربیت نیروی انسانی مورد نیاز نسبت به انعقاد تفاهم نامه های کارآمد با دانشگاه ها و مراکز علمی کشور تاکید کرد.
وی تدوین مقررات در حوزه استارت آپ ها را از نیازهای جدی توسعه صنعت بیمه کشور ارزیابی کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف کلان صنعت بیمه به قابلیت ها و ظرفیت های استارت آپ ها نیاز داریم که خوشبختانه تاکنون چند استارت آپ در این حوزه فعالیت می کنند.
وی ایجاد کمیته ثبات اقتصادی با حضور نمایندگان بورس، بانک و بیمه را از دیگر ابزارهای توسعه ای ارزیابی و تصریح کرد: هم افزایی در عرصه اقتصاد دستیابی به اهداف و مطالبات کلان اقتصادی را تسریع خواهد کرد.
دکتر سلیمانی در پایان ابراز امیدواری کرد که دست اندرکاران و سیاستگذاران این همایش با تدوین نقشه راه و برنام ریزی تخصصی تر به غنی تر شدن مباحث کمک کنند.

شایان ذکر است پنجمین همایش کیش اینوکس عصر دوشنبه 30 مهر با حضور معاون رییس جمهور، رییس کل بیمه مرکزی، معاون وزیر اقتصاد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس سازمان بورس و جمعی از مقامات ارشد اقتصادی کشور آغاز به کار کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 195
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه