از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 494562 تاریخ : 1398/09/11-17:17:18
,15,
توسعه بازار، ضرورت گام بعدی اینترنت اشیا در ایران است

وزیر ارتباطات در سمینار راهکارهای هوشمند سازی مصرف انرژی:

توسعه بازار، ضرورت گام بعدی اینترنت اشیا در ایران است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سمینار راهکارهای هوشمند سازی مصرف انرژی با اشاره به رشد سالانه دو برابری اینترنت اشیا در ایران آنرا کافی ندانست و تاکید کرد که می توانیم پرش های خوبی در این حوزه داشته باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در سمینار راهکارهای هوشمند سازی مصرف انرژی، با اشاره به اینکه در دو سال گذشته IOT(اینترنت اشیا) رشد خوبی داشته است، گفت: شرکت‌های فعال در این حوزه در دو سال گذشته از مرحله ایده عبور کرده‌اند و محصولات خوبی ارائه داده‌اند.

وی، توسعه بازار را گام بعدی در حوزه IOT عنوان کرد و افزود: وزارت ارتباطات در این مرحله نمی‌تواند به‌عنوان خریدار عمل کند اما وظیفه تسهیل گری در این حوزه را به عهده دارد.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در دنیا IOT در حوزه انرژی برآورد و کاربرد بالایی دارد، گفت: بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده به دلیل نرخ پایین انرژی در ایران، سرمایه‌گذاری در این حوزه صرفه اقتصادی ندارد.
وی افزود: گران کردن انرژی راه‌حل این مشکل نیست و دولت باید در این حوزه یارانه پرداخت کند.
آذری جهرمی مسئله دیگر در این حوزه را عدم صرفه جویی مناسب به نسبت سرمایه‌گذاری در این حوزه بیان کرد و گفت: باید در مدل‌های اقتصادی این حوزه سیاست حمایتی وجود داشته باشد.
وی افزود: به همین منظور مذاکرات با وزارت نیرو در حال پیگیری است.
وزیر ارتباطات، برآورد IOT در بخش کشاورزی در ایران را برخلاف دنیا بالا اعلام کرد و گفت: رشد IOT در بخش کشاورزی ایران به دلیل اهمیت اقتصادی و کمبود منابع آب قابل اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی پایلوت‌های IOT موفقیت‌آمیز بوده، افزود: با این رشد در کوتاه‌مدت بخش کشاورزی می‌تواند حرکت جدی داشته باشد.
آذری جهرمی، به مسئولیت پیگیری IOT توسط سازمان فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: در بحث حکمرانی و سیاست‌گذاری مباحث بسیاری مطرح است که با IOT می‌توانیم به بهبود آن کمک کنیم.
وی افزود: وضعیت رشد IOT حاکی از رشد دو برابری در سال است اما این رشد کافی نیست و می‌توانیم پرش‌های خوبی در این حوزه داشته باشیم.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران