صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 542913 تاریخ : 1399/10/22-11:46:46
,17,
توسعه اقتصادی کشور از مسیر توسعه صادرات غیرنفتی می گذرد

شافعی؛

توسعه اقتصادی کشور از مسیر توسعه صادرات غیرنفتی می گذرد

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:هزینه عقب افتادگی از برنامه صادرات کشور را اقشار ضعیف جامعه بر دوش می کشند، برعکس آنچه که نشان داده می شود.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز (دوشنبه22 دی ماه 1399) در مراسم روز ملی صادرات اظهار داشت: صادرات در اقتصاد کشورها در کجا قرار گرفته است؟ صادرات امروز به عنوان نوک پیکان حرکت توسعه اقتصادی همه کشورها به رسمیت شناخته شده است و سنجش قدرت اقتصادی کشورها ملاک اول آن میزان حضور این کشور در بازارهای رقابتی دنیا است و نقش صادرات هم در مسائل فرهنگی و در مسائل اجتماعی و امنیتی بسیار بارز است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران خطاب به معاون اول رئیس جمهوری، گفت: این مورد را بسیاری می گویند که اگر کالاهایی از مرزها عبور نکند، سربازان از آن عبور خواهند کرد، خیلی ها این موضوع را درک کرده اند، ولی ما در این قضیه هنوز حل نشده ایم.

وی بیان داشت: آقای جهانگیری ما خیلی حرف می زنیم که دنبال رونق تولید، ایجاد اشتغال، تأمین معیشت مردم و عدالت اجتماعی و رفاه عمومی هستیم، اما راه اصلی آن کجاست و برای رسیدن به این موارد راه اصلی از کجا می گذرد، مرتب هم از معیشت مردم حرف می زنیم، معیشت مردم در سایه توسعه اقتصادی می تواند پایدار بماند و توسعه اقتصادی در سایه توسعه صادرات می تواند ایجاد شود و توسعه صادرات توسط صادرکنندگان قابل انجام است، بنابراین نقطه اصلی تأمین معیشت مردم و عدالت اجتماعی پشتیبانی واقعی از صادرکنندگان کشور است، باور کنیم که هزینه عقب افتادگی از صادرات کشور را افراد ضعیف این جامعه بر دوش می کشند، برعکس آنچه که نشان داده می شود.

شافعی گفت: صادرکنندگان پشتیبانی مالی و مشوق نمی خواهند، صادرکنندگان مسیر امنیت و هموار برای حرکت می خواهند و اعتماد و اطمینان دارند ولی واقعیت این است که در چند دهه گذشته تجارت خارجی ما از یک سردرگمی برخوردار بوده است. تا کی اقتصاد باید به سیاست در این کشور یارانه دهد، همه جا عکس این قضیه است، سیاست به اقتصاد یارانه می دهد، زیرا توسعه سیاسی هم در گرو توسعه اقتصادی است.

وی یادآور شد: آقای جهانگیری واقعیت این است که فاصله حرف با عمل در کشور ما زیاد است، پشت تریبون ها از بخش خصوصی خیلی حرف زده می شود، ولی آیا واقعاً کردار مطابق این گفتارها است؟ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران