جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522238 تاریخ : 1399/08/12-14:49:21
,17,13,
توزیع 30 هزار تن برنج وارداتی به بازار

توزیع 30 هزار تن برنج وارداتی به بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: مصوب شد 30 هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر کشور در سطح استان ها با قیمت تحویل به فروشگاه ها 17 هزار تومان و برای مصرف کننده 18 هزار و 500 تومان توزیع شود.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازعباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار امروز (دوشنبه12 آبان 1399) در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران افزود: در بحث برنج تزریق 30 هزار تن به بازار حتماً تأثیرگذار خواهد بود و استان ها می توانند نسبت به تحویل برنج اقدام کنن

وی گفت:گزارش های مربوط به 100 قلم کالا در این نشست مطرح شد و نسبت به ماه گذشته غیر از یکی دو قلم کالا در اکثر کالا ها ثبات نسبی قیمت را در بازار شاهد هستیم.

قبادی همچنین افزود: بخشی از کالا های رسوبی هم در گمرک با تلاش هایی که انجام شد مصوب شد که از فردا با حداقل تشریفات ترخیص شوند.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: این کالا ها شامل کالا های اساسی و واسطه ای است که ورود آن ها به بازار تأثیرگذار خواهد بود.

آقای قبادی به موضوع روغن خوراکی در کشور هم اشاره کرد و افزود: در بحث روغن یک وقفه ای در تولید بوجود آمده که از هفته گذشته تقریباً با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال حل شدن است و تا پایان هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت.

وی مشکل تحویل روغن خام به کارخانه ها را یکی از دلایل بوجود آمدن این مشکل دانست و گفت: این مشکل حل شده و تولید در حال انجام است.

قبادی به قیمت مرغ در بازار اشاره کرد و افزود: در بحث جوجه ریزی مشکلاتی وجود دارد و وقتی تولید کم باشد عرضه هم کم می شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار تاکید کرد: قرار شده مشکل مرغداران حل شود و جوجه ریزی افزایش یابد و هر چه به انتهای سال برسیم تولید مرغ بیشتر خواهد شد.

وی گفت: همه دستگاه ها در زمینه های مختلف از جمله تأمین ارز و تخصیص آن باید کمک کنند تا مشکلات به حداقل برسد، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت هم در زمینه نظارت فعال خواهند بود تا مشکلی در بازار نداشته باشیم.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت در مواد شوینده و محصولات لبنی را منتفی دانست و افزود:، چون صادارت محصولات لبنی بیشتر شده و قیمت شیرخام هم برای کارخانه ها افزایش یافته نوساناتی را در بازار شاهد بودیم، اما قیمت کالا هایی که مشمول قیمت گذاری بودند هیچ تغییری نداشته است.

آقای قبادی گفت: قرار است در روز های آینده در مورد موضوع لبنیات تصمیم گیری شود، اما هرگونه افزایش قیمت برای محصولات لبنی منتفی است و مورد تأیید نمی باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران