در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512766 تاریخ : 1399/02/24-10:14:14
,10025,
توجه بیمه گران به زیرساخت های الکترونیک در شرایط بحران کرونا

مدیرعامل بیمه نوین تاکید کرد

توجه بیمه گران به زیرساخت های الکترونیک در شرایط بحران کرونا

مدیرعامل بیمه نوین توجه به زیرساخت ­های الکترونیک را یکی از ضرورت­ های ایفای مسئولیت اجتماعی بیمه­ گران در شرایط بحران کرونا دانست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه نوین، حسین کریم خان زند، مدیرعامل بیمه نوین ارائه خدمت به بیمه گذاران را وظیفه اساسی شرکت ­های در شرایط فعلی دانست و گفت: نمی توان در این شرایط خاص به بیمه گذاران برای پرداخت حق بیمه فشار وارد کرد. زیرا شیوع ویروس کرونا سبب شده است تا بسیاری از کسب و کارها دچار وقفه شوند و چرخة اقتصادی مانند قبل نمی چرخد در این راستا باید همه اقشار جامعه و کسب و کار های مختلف که مانند حلقه های زنجیر به یکدیگر متصل هستند با یکدیگر همراهی کنند، همراهی شرکت های بیمه با بیمه گذاران نیز در شرایط کنونی که یک شرایط گذار است، ضرورت دارد.

وی با بیان آنکه در این شرایط، توجه به زیرساخت های الکترونیک در نوع خود، ایفای مسئولیت اجتماعی در قبال بیمه گذاران است تا خدمت رسانی بی وقفه انجام شود، تأکید کرد: شرکت های بیمه دارای مسئولیت اجتماعی هستند به طوری که ارائه خدمات به بیمه گذاران باید بدون وقفه انجام شود قاعدتاً هیچ بحرانی نباید منجر به کاهش یا ضعف ارائه خدمات شود. بیمه گذاران در هر شرایطی نیازهایی دارند که باید به آن پاسخ داده شود چه در حوزه خرید و چه در حوزه پرداخت خسارت.

کریم خان زند همچنین در خصوص تاثیر بحران کرونا بر صنعت بیمه توضیح داد: شرکت های بیمه رابطة مستقیم با اقتصاد کلان دارند و آن طور که اخبار جهانی نیز نشان می­ دهد، ویروس کرونا تأثیرات منفی بر رشد بازارهای جهانی دارد و موجب رکود اقتصادی می شود، بنابراین طبیعی است که کشور ایران نیز دچار چنین تأثیراتی شود. در هر صورت کاهش رشد و بهره روی اقتصادی در جهان بر صنعت بیمه نیز اثرگذار است از سوی دیگر مشخص نیست این ویروس تا چه مدت دیگری تداوم یابد و این امر بر ابهامات بازارهای مالی می افزاید.

وی در همین خصوص اضافه کرد: وقتی چرخه اقتصادی دچار وقفه شود شرکت های بیمه نیز از چالش هایی چون عدم وصول حق بیمه متضرر می شوند و بعضاً ممکن است در پرداخت های خسارت دچار مشکل شوند، به عبارتی وضعیت کنونی می تواند بر ورودی و خروجی شرکت های بیمه اثرگذار باشد، چون شرکت های بیمه هم خسارت بیشتری باید بپردازند و هم ورودی، یعنی حق بیمة کمتری دریافت می کنند.

مدیرعامل بیمه نوین همچنین در خصوص تاثیر کرونا بر اقتصاد شرکت های بیمه که برپوشش های درمان تکمیلی یا عمر و حادثه تمرکز دارند نیز گفت: این مسئله تأثیر چندانی که به زیان هنگفت بینجامد، نداشته است، چرا که ایران دارای جمعیت بیش از 80 میلیونی است که درصد پایینی تحت پوشش بیمه های درمان تکمیلی هستند، از طرفی از میان افراد تحت پوشش نیز همه دچار ویروس کرونا نمی شوند و همچنین از این مقدار نیز همه دچار فوت نخواهند شد، بنابراین ضریب خسارت درمان با در نظر گرفتن این آمار در نهایت دو تا سه درصد بالا می رود.

وی در ادامه تاکید کرد: هرچند شرایط فعلی بر برخی بیمه نامه ها مانند شخص ثالث، آتش سوزی مسکونی و حتی بر پرداخت اقساط بیمه­ های عمر نیز اثرگذار خواهد بود، اما باید به یاد داشته باشیم که این بحران، فرآیندی دو یا سه ماهه است و طی کردن دوره گذار، نیازمند همراهی واحدهای مختلف اقتصادی است. چرا که پس از کنترل این ویروس، شرایط زیان بار جبران خواهد شد و بیمه گذاران به مرور مطالبات خود را پرداخت می کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران