صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519160 تاریخ : 1399/06/18-16:31:41
,13,
تهیه بسته های حمایتی برای تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون اعلام کرد:

تهیه بسته های حمایتی برای تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با اشاره به نوسانات قیمتی ماشین آلات کشاورزی، گفت: در این زمینه از بخش صنعت خواستیم با تهیه بسته های حمایتی و تشویقی لازم برای تولیدکنندگان ماشین آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی، ثبات لازم را در این بخش ایجاد کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهادکشاورزی، کامبیز عباسی درباره جزئیات نشست مشترک وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این نشست به بحت و تبادل نظر درباره مسائل صنعت کشاورزی پرداخته و به مباحث حوزه مکانیزاسیون توجه ویژه ای شد.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات ساخت، تولید و عرضه ماشین آلات کشاورزی، اظهارداشت: صنعتگران حوزه کشاورزی با مشکلاتی همچون کمبود مواد آلیاژی و فولادی و کمبود لاستیک در حوزه ماشین های کشاورزی روبرو هستند.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: با توجه به اینکه تقاضای ماشین آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی نسبت به عرضه آنها پیشی گرفته، وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفت تا مشوق های حمایتی ویژه ای را از تولید ماشین آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی داشته باشد تا این بخش بتواند به نیازهای بخش کشاورزی در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگو باشد. در واقع در تلاش هستیم به نحوی تولید افزایش یابد که کشاورزان در نوبت و زمان های طولانی دریافت ماشین آلات کشاورزی به ویژه در حوزه تراکتور و کمباین قرار نگیرند که خوشبختانه وزارت صمت نیز از این روند استقبال کرد.

وی ادامه داد: تجهیزات و ادوات کشاورزی، تأمین کننده امنیت غذایی کشور محسوب می شوند. بنابراین با توجه به سرمایه گذاری که در این زمینه صورت می گیرد، با همراهی و همکاری بانک کشاورزی در تلاش هستیم بتوانیم نیازهای این بخش را از حوزه صنعت مطالبه کنیم تا این بخش نیز، مشکلات تأمین ماشین آلات کشاورزی را مرتفع کند.

عباسی با اشاره به نوسانات قیمتی ماشین آلات کشاورزی، افزود: در این زمینه از بخش صنعت خواستیم با تهیه بسته های حمایتی و تشویقی لازم برای تولیدکنندگان ماشین آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی، ثبات لازم را در این بخش ایجاد کند، زیرا کشاورزان عمدتا قیمت محصولاتشان در یک فصل زاعی ثابت است، به ویژه محصولاتی که دارای قیمت تضمینی هستند. بنابراین باید درصدد باشیم که ثبات قیمتی را در نهاده های کشاورزی و همچنین ماشین آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی ایجاد کنیم.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: اکنون حدود 250 عرضه کننده فعال در حوزه ماشین آلات، تجهیزات و ادوات کشاورزی و حدود 300 عرضه کننده لوازم و تجهیزات آبیاری در کشور داریم که مقرر شده بخش صنعت، توجه بیشتری به بخش مکانیزاسیون کشاورزی داشته باشد و مشکلات تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کشاورزی را مرتفع کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران