در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512513 تاریخ : 1399/02/21-09:36:03
,5,
تنها یک میدان مشترک نفتی تعیین تکلیف نشده است

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت:

تنها یک میدان مشترک نفتی تعیین تکلیف نشده است

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: تمامی میادین مشترک نفت و گاز به جز یکی از آنها تعیین تکلیف شده و روند توسعه آنها در جریان است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، کریم زبیدی با بیان اینکه توسعه میادین مشترک نفت و گاز در جریان است، ادامه داد: تنها میدان مشترکی که هنوز تعیین تکلیف نشده، یک میدان کوچکی است و کشور مقابل نیز از آن برداشتی ندارد.

زبیدی تاکید کرد: در بقیه میادین مشترک کار در جریان است. در غرب کارون نیز با اجرای طرح های توسعه ای، ایران همچنان از عراق برداشت بیشتری دارد.

وی گفت: در فرزاد A و B کلیه برنامه ریزی ها انجام شده و در حال مطالعات نهایی و تصمیمات کلی هستیم.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران در خصوص میدان مشترک پارس جنوبی نیز افزود: توسعه تنها فاز باقی مانده از این میدان یعنی فاز 11 نیز با بارگیری نخستین سه پایه برای حفاری چاه ها، وارد فرآیند اجرایی شد.

وی با تاکید بر اینکه تولید از میادین مشترک باید افزایش پیدا کند، گفت: ایران در پارس جنوبی اکنون روزانه برداشت گاز بیشتری از قطر دارد.

به گزارش ایرنا، بیژن زنگنه در آغاز دولت دوازدهم اعلام کرده بود که تا پایان این دولت توسعه تمامی میادین مشترک نفت و گاز تعیین تکلیف خواهد شد.

افزایش برداشت از میادین غرب کارون، توسعه تمامی فازهای پارس جنوبی و آغاز عملیات اجرایی فاز 11 آن، مشخص شدن پیمانکار توسعه میادین فرزاد A و B، افزایش برداشت از میدان مشترک آذر و ... در راستای همان صحبت وزیر نفت صورت گرفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران