در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522393 تاریخ : 1399/08/18-09:42:44
,23,17,
تنها معیار سیاست های بانک مرکزی، مصالح اقتصادی کشور است

یادداشت رییس کل بانک مرکزی؛

تنها معیار سیاست های بانک مرکزی، مصالح اقتصادی کشور است

رییس کل بانک مرکزی در آخرین یادداشت خود تاکید کرد که تنها معیار سیاست های بانک مرکزی، مصالح اقتصادی کشور است و به دور از هیجانات اقدامات لازم را انجام می دهد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی بانک مرکزی, متن کامل یادداشت ایشان به شرح زیر است:

در برخی از تحلیل ها، درخصوص شرایط فعلی بازار ارز، تلاش می شود که با القاء رقم هایی از نرخ ارز در بازار و منتسب کردن آن نرخ ها به بانک مرکزی، زمینه ساز سطح خاصی از نرخ ارز در بازار بشوند. ضمن تکذیب تمام گمانه زنی ها، تاکید می کنم که مستقل از تحولات سیاسی خارجی، تنها معیار اعمال سیاست های بانک مرکزی، مصالح اقتصادی کشور و ضرورت استمرار پایداری و ثبات در بازارها و نیل به هدف تورمی است و لذا بر اساس سازوکار بازار، کارآمدترین روش را برای جلوگیری از هرگونه عدم تعادل در بازارها، به کار می بندد.
اعتقاد بانک مرکزی این است که به صورت طبیعی و در چارچوب فرآیندهای بازار، باید اجازه تخیله انتظارات متراکم شده به بازار ارز داده شود؛ لذا بانک مرکزی با رصد دقیق بازار ارز و عوامل شکل دهنده و مؤثر بر آن و به دور از هیجان، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران