در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515711 تاریخ : 1399/04/21-09:19:55
,17,
تنها با دو کشور محدودیت تجارت مرزی وجود دارد

تنها با دو کشور محدودیت تجارت مرزی وجود دارد

سخنگوی گمرک ایران گفت: با همه کشورهای همسایه ارتباط تجاری برقرار است تنها با دو کشور برخی محدودیت ها وجود دارد.

به گزارش بانک و صنعت، سید روح الله لطیفی با بیان اینکه در حال حاضر با تمام کشورهای همسایه ارتباط تجاری داریم، اظهار داشت: توقفی در تجارت با کشورهای دیگر وجود ندارد و تنها با دو کشور محدودیت هایی وجود دارد که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مرزهای باقی مانده نیز بازگشایی می شوند.

سخنگوی گمرک افزود: در مرزهای ترکمنستان چهار مرز زمینی سرخس، باجگیران، لطف آباد و اینچه برون در حوزه جاده ای بسته هستند، اما در بخش ریلی، پایانه های سرخس و اینچه برون فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه هفت بازارچه با اقلیم عراق باز است، افزود: در زمان آغاز شیوع کرونا در این مرزها توقفی وجود نداشت، اما میزان تجارت، کمتر شده بود که در حال حاضر در این مرزها مشکلی وجود ندارد.

لطیفی با اشاره به اینکه در دیگر بخش های عراق نخست مرز مهران بازگشایی شد، خاطرنشان کرد: همچنین در مرز سومار تا چند روز آینده شاهد تجارت عادی خواهیم بود.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: مجوز بازگشایی مرز سومار طی روزهای گذشته صادر شده است، اما اقدامات عملی به دلیل برخی هماهنگی و جمع بندی ها برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی و تعیین زمان «ترانشیپمنت» با تعلل روبه رو شدیم که تا نخستین روزهای هفته آینده این مشکلات نیز رفع خواهد شد.

وی افزود: در مرز شلمچه این شرایط پیشتر انجام شده بود به همین دلیل بعد از صدور مجوز بازگشایی در روز نخست تنها در چهار ساعت 250 کامیون برای خروج از این مرز پذیرش شدند.

لطیفی خاطرنشان کرد: دولت عراق مرحله به مرحله برای تامین نیازهای کشور خود و جبران کمبود مواد غذایی یا ملزومات ضروری به وجود آمده در استان های عراق، اقدام به بازگشایی مرزها کرد و امیدواریم با تایید در اجرای دستورالعمل های بهداشتی، سرعت بخشی در بازگشایی مرزهای خسروی و جذابه را شاهد باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران