جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520697 تاریخ : 1399/07/13-13:13:16
,10028,
تنقیح بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی در مراحل نهایی است

دکتر مصطفی سالاری:

تنقیح بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی در مراحل نهایی است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: برنامه تنقیح و تجمیع بخشنامه ها در مراحل نهایی قرار دارد. 56 بخشنامه تنقیحی تاکنون صادر شده و با صدور 4 بخشنامه دیگر در آینده نزدیک 60 بخشنامه تنقیحی جایگزین 2000 بخشنامه ای می شوند که در طول سنوات گذشته صادر شده بودند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه ای که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضای اتاق های بازرگانی ایران و تهران برگزار شد، اظهار داشت: دغدغه ها و اهداف اصولی ما در سازمان تأمین اجتماعی با اعضای اتاق ‎های بازرگانی و تمامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی مشترک است و هدف همه ما در نهایت رونق تولید و افزایش اشتغال است.

وی با بیان اینکه 45 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند، گفت: 3 میلیون و 500 هزار نفر بازنشسته همراه با اعضای خانواده خود از این سازمان حقوق ماهیانه دریافت می کنند و زندگی و معیشت این افراد وابسته به سازمان تأمین اجتماعی است.

سالاری بودجه سال جاری سازمان تأمین اجتماعی را 172 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ماهیانه 10 هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان و 3000 میلیارد تومان در حوزه درمان تأمین اجتماعی هزینه می شود که این مبالغ بایستی به صورت نقدی و در موعد مقرر بدون هیچگونه تاخیری پرداخت شود.

وی تعامل و همکاری حداکثری با کارفرمایان برای وصول حق بیمه را برنامه اصولی سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: با وجود محدودیت های مالی برای تامین منابع، حق اجحاف به کارفرمایان نداریم و از تمامی ظرفیت های قانونی برای مساعدت به کارفرمایان استفاده می ‎شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی معافیت ها و فرارهای بیمه ای را از مسائل مهم این سازمان برشمرد و گفت: حدود 12 میلیون نفر بیمه شده تأمین اجتماعی هستند و حق بیمه ماهیانه ای که از این جمعیت وصول می شود حداقل باید 14000 میلیارد تومان باشد که اینگونه نیست و معافیت ها، فرارهای بیمه ای، لیست های غیر واقعی و بازنشستگی های سخت و زیان آور منجر به کاهش درآمد می شوند.

سالاری بازنشستگی های پیش از موعد و افزایش بی رویه بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور را برای آینده سازمان تأمین اجتماعی زیان بار ارزیابی کرد و گفت: ضریب پشتیبانی از 15 نفر در دهه 60 به 4 و نیم نفر رسیده است. ما چاره ای جز اصلاح این وضعیت نداریم و باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی با اشاره به دغدغه کارفرمایان درباره تعدد و تنوع بخشنامه های سازمان تأمین اجتماعی گفت: بخشنامه های تنقیحی سازمان تأمین اجتماعی با مشارکت و اخذ نظرات نمایندگان تشکل های کارفرمایی در حال تدوین هستند و تا کنون 56 بخشنامه تنقیحی صادر شده است.

سالاری ادامه داد: بخشنامه تنقیحی بازرسی دفاتر قانونی به عنوان یکی از بخشنامه های مهم حوزه کارفرمایان صادر شده و بخشنامه مربوط به قراردادهای پیمانکاری نیز در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی صادر می شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تقویت سه جانبه گرایی را از دیگر موارد و دغدغه های مشترک این سازمان و تشکل های کارفرمایی برشمرد و گفت: این موضوع هم در مجلس و هم در دولت در دست بررسی قرار دارد و ما از اصلاح اساسنامه و احیای شورای عالی تأمین اجتماعی استقبال می کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 125
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران