تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311871 تاریخ : 1396/10/02-09:55:00
,8,17,
تنظیم بازار و افزایش کیفیت گندم با عرضه در بورس کالا

مهدی تقوی عنوان کرد:

تنظیم بازار و افزایش کیفیت گندم با عرضه در بورس کالا

مهدی تقوی گفت: چنانچه دولت به آنچه که در این طرح آمده، عمل کند و برنامه اجرایی شود شاهد تنظیم بازار فروش گندم و نظمی واحد در بازار گندم خواهیم بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ مهدی تقوی کارشناس اقتصادی و عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص فروش گندم از سال آینده در بورس کالا گفت: با عرضه گندم در بورس کالا می‌توانیم شفاف‌سازی کنیم و چنانچه دولت به آنچه که در این طرح آمده، عمل کند و برنامه اجرایی شود شاهد تنظیم بازار فروش گندم و نظمی واحد در بازار گندم خواهیم بود.
این اقتصاددان تاکید کرد: این شیوه اجرایی از کشورهای پیشرفته اقتباس شده و می تواند نقش موثری در تنظیم بازار گندم داشته باشد.

تقوی ادامه داد: همان طور که بورس اوراق بهادار مزایایی دارد فروش گندم در بورس کالا نیز دارای حسن بالایی است و اجرای این طرح منجر به شفافیت در خرید و فروش، افزایش سرعت در پرداخت مطالبات به کشاورزان و در نتیجه بهبود کیفیت گندم خواهد شد.

گفتنی است، یزدان سیف، معاون وزیر کشاورزی در حالی یک ماه گذشته از عرضه کل گندم کشور در بورس کالا طی سال آینده خبر داده بود که محمود حجتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری مهر تاییدی بر آن زد و از برنامه ریزی برای عرضه گندم در بورس کالا خبر داد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 217
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران